Quantcast

Savaitgalį su „Vilniaus diena“ - nemokamai į Paveikslų galeriją

Tik šį savaitgalį nemokamai su „Vilniaus diena“ kviečiame apsilankyti Vilniaus paveikslų galerijoje. Čia eksponuojamos dvi Muziejų metų programos tarptautinės parodos. Jose – pasaulinio garso dailininkų kūriniai ir Sapiegų giminės turtas.

100 graviūrų kolekcija

Dienraštis tęsia akciją – savaitgalį su šeštadienine „Vilniaus diena“ lankyti parodas nemokamai. Šį savaitgalį visų laukia Vilniaus paveikslų galerijoje esanti Valstybinio Ermitažo paroda „Fecit ad vivum. Dailininkų portretai XVI–XVIII a. Vakarų Europos graviūrose“.

Šioje parodoje pristatoma unikali 100 graviūrų kolekcija iš Valstybinio Ermitažo imperatoriškojo rinkinio. Čia išvysite pasaulinio garso dailininkų, tokių kaip Rembrandtas, Anthony van Dyckas, Jacques'as Callot, kūrinius. Taip pat Albrechto Dürerio, Michelangelo Buonarroti ir daugelio kitų žymiausių XVI-XVIII a. Europos genialiųjų dailininkų portretus, kurie buvo sukurti jiems dar gyviems esant.

„Džiaugiuosi, kad ši paroda papuošė mūsų Muziejų metus. Tai išskirtinė proga visiems meną mylintiems žmonėms“, - teigė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Paroda skirta žinovams

Atidarant šią parodą Lietuvoje lankėsi ir Valstybinio Ermitažo generalinis direktorius prof. Michailas Piotrovskis. Apie pirmą kartą į mūsų šalį atvežtą parodą profesorius tada sakė: „Tai ermitažinė paroda, grožio ir įdomių dalykų derinys. Ji žavi akį, skatina mintis ir yra skirta žinovams, kurie žino daugiau nei tik Rembrandtą.“

Parodoje aprėpiamas ilgas laikotarpis, itin reikšmingas Europos kultūrai, taip pat svarbus ir portreto žanro vystymuisi. Atrinkdama šią parodą jos kuratorė Nijolė Masiulionytė atskleidė, kad svarbūs buvo ne tik garsūs vardai, bet ir aukštos kokybės menas.

Žiūrovams parodoje pristatoma ištisa portretų galerija, joje - ir plačiai žinomi menininkai, ir tie, kurių šlovė bėgant laikui prigeso. Tai Cornelius Cortas, Pieteris Brueghelis vyresnysis, Lucas van Leydenas, Hendrikas Golcijus. Taip pat didieji menininkai Peteris Paulas Rubensas, Michelangelo, Baceio Bandinelli ir daugelis kitų.

Portretai, ginklai, meno kūriniai

Antroji lankytojų laukianti paroda – „Kryžiai yra dorybės ženklas, o Strėlė – pergalės... Sapiegos – valstybininkai, meno mecenatai ir kolekcininkai“. Ji skiriama vienai garsiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) didikų giminių – kunigaikščiams Sapiegoms. Dėmesio centre yra Sapiegų genealogija, valstybinė veikla, menų ir mokslų mecenavimas, fundacijos, kolekcionavimas.

Parodoje pristatoma beveik 100 Sapiegų giminės atstovų portretų ir dar dukart tiek unikalių dokumentų bei knygų, šiai giminei priklausiusių tapybos, tekstilės, grafikos, auksakalystės ir kitų meno kūrinių, ginklų, kitų istorinių relikvijų. Parodos autentiški XVI–XIX a. eksponatai ir ikonografinė medžiaga atskleidžia išskirtinius šios giminės iškilių atstovų nuopelnus Lietuvos, Lenkijos ir kitų Vidurio Rytų Europos kraštų meniniam ir kultūriniam paveldui, Lietuvos valstybingumo raidai. Eksponatų parodai paskolino daugiau nei dešimt Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo institucijų. Rusėniškos kilmės LDK didikų giminei Sapiegoms skirta paroda liudija ir glaudžius Lietuvos bei kitų Europos kraštų politinius, kultūrinius ir meninius ryšius, skaičiuojančius ne vieną šimtmetį.

Informacija skaitytojui

Galerijos darbo laikas:

šeštadienį – 11–18 val.,

sekmadienį – 11–17 val.

Prie įėjimo turite parodyti balandžio 21 d. „Vilniaus dienos“ numerį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių