Quantcast

Sausio 16-osios mitingą Vilniuje savivaldybė siūlys rengti ne prie Seimo

Sausio 16-osios mitingą Vilniuje savivaldybė profsąjungoms tikriausiai siūlys rengti ne prie Seimo, o kitoje vietoje.

Sostinės savivaldybės Renginių derinimo komisijos pirmininkas Virginijus Dastikas sako, kad toks sprendimas gali būti priimtas atsižvelgus į tai, kad tomis dienomis sostinėje vyks nemažai Sausio 13-osios tragiškų įvykių dvidešimtmečiui skirtų renginių.

"Kadangi sausio 1-17 vyks daug iškilių renginių, susijusių su Sausio 13-osios įvykiais prieš 20 metų, komisijos tokia nuomonė - sprendimas, aišku, nepriimtas - turbūt bus pasiūlyta kita renginio organizavimo vieta", - BNS trečiadienį sakė V.Dastikas.

Anot jo, kol kas neaišku, kokią alternatyvią vietą mitingui siūlys komisija. Kitas jos posėdis vyks po savaitės.

Protesto akciją praėjus lygiai dviem metams po riaušių nori rengti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) ir Socialistinis liaudies frontas.

Pasak savivaldybės atstovo, šios organizacijos, siekdamos leidimo mitingui, pirmiausia turi pateikti jungtinį prašymą, kadangi du leidimai renginiams toje pačioje vietoje tuo pačiu metu pagal įstatymus negali būti išduoti.

"Buvo pasiūlyta, jei jie nori organizuoti renginį, tegu parašo bendrą prašymą, kad du bendraorganizatoriai, kurie vienodais įsipareigojimais atsako už tvarką renginio metu", - sakė V.Dastikas.

Kaip skelbta žiniasklaidoje, sausio 16-ąją, pagal LPSK planą, prie Seimo turėtų susirinkti apie 3 tūkst. žmonių minia.

Numatomame renginyje bus protestuojama dėl penkių pagrindinių problemų: nedarbo, kainų, kovos su skurdu, pensijų grąžinimo ir minimalios algos didinimo.

Pernai sausio 16-ąją į akciją prie Seimo susirinko keli tūkstančiai Lietuvos piliečių. Iš pradžių vyko taiki akcija, kuria protestuota prieš kai kurias valdančiosios koalicijos vykdomas reformas, tačiau maždaug 100 jaunuolių pastangomis ji peraugo į neramumus. Jų metu sužeisti 34 mitingo dalyviai ir keli pareigūnai.


Šiame straipsnyje: mitingasprotestasprofsąjungos

NAUJAUSI KOMENTARAI

ei kubiloidai

ei kubiloidai portretas
debiloidai, ruoskite kulkas, bananus ir gerai uzperskite dujomis, juk jus ginate savaja korupcine pedofiline demokratija, o Lietuvos zmones tai tik mesa siems jusu tikslams pasiekti ! Kukasenka saunuolis, sutvarke visus i jus panasius ! gaila kad mes Lietuvoje neturime tokio kaip Lukasenka, tada jus visi smirstumete lukiskese !

jo

jo portretas
tai gal reiketu tuo paciu ir protestuoti per sausio 13,maziau islaidu ir del vietos nebutu problemos

....

.... portretas
Tuos puskvaišius išsiūsti į mišką, tegul sau mitinguoja.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių