Quantcast

Sausį Vilniaus teismas ketina atversti vagystės iš Seimo kasos bylą

Sausio viduryje Vilniaus apygardos teismas (VAT) planuoja atversti baudžiamąją bylą, kurioje buvusi Seimo kasininkė ir buvusi Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterė kaltinamos didelės vertės svetimo turto pasisavinimu, iššvaistymu ir įgijimu apgaulės būdu.

Pirmas teismo posėdis numatytas sausio 13 dieną, BNS pirmadienį sakė VAT atstovė spaudai Jolanta Krupičevičienė.

Vilniaus apygardos prokuratūra šią baudžiamąją bylą teismui perdavė praėjusių metų spalio pabaigoje.

Tuomet prokuratūra pranešė surinkusi pakankamai įrodymų, kad buvusi Seimo kanceliarijos kasininkė Regina Petkelienė iššvaistė per 370 tūkst. litų, o juos apgaule įgijo buvusi Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterė Olga Goluskaitė.

R.Petkelienė taip pat kaltinama pasisavinusi beveik 70 tūkst. litų.

Šios lėšos priklausė Seimo kanceliarijai. Beveik pusės milijono litų grynųjų pinigų kasoje pasigesta 2009-ųjų birželį.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad buvusi Seimo kanceliarijos kasininkė nuo 2008-ųjų sausio iki 2009-ųjų liepos neteisėtai perleido O.Goluskaitei kasoje buvusius grynuosius pinigus - 373,5 tūkst. litų. Šiuos pinigus kasininkė įvairiomis sumomis, nuo 500 iki 20 tūkst. litų, skolindavo buvusiai Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterei. Ant buhalterinėje apskaitoje nebenaudojamų kasos išlaidų orderių blankų ar paprasčiausių popieriaus lapų R.Petkelienė surašydavo skolos raštelius, kurie neturėjo jokios juridinės galios.

Apie 65,5 tūkst. litų stygius nepagrįstas net minėtais rašteliais. Dėl to įtariama, kad buvusi parlamento kasininkė šią pinigų sumą pasisavino 2009-ųjų gegužės-liepos mėnesiais. Nustačius, kad kasoje iš viso trūksta per 441 tūkst. litų, 2009 metų liepos 17-ąją Seimo kancleris kreipėsi į policiją.

Tyrimo metu nustatyta, kad O.Goluskaitė pusantrų metų nuolat lankydavosi R. Petkelienės kabinete. Šioji buvo graudinama pasakojimais apie paskolą butui pirkti, apie moterį apgavusius verslo partnerius Vokietijoje ar Lenkijoje. O.Goluskaitė kasininkę ramindavo idėjomis, kaip grąžins nuolat augančią skolą. Tokiu būdu moteris ir gaudavo pinigus.

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą gresia iki 10 metų nelaisvės.


Šiame straipsnyje: iššvaistymaspasisavinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

hi hi hi

hi hi hi portretas
vagis is vagies centus nusvilpe!

Baltrus

Baltrus portretas
Čia įvyko tai, kas iš principo negalėjo įvykti. Kasininkė NEGALI paimti iš banko grynųjų be įmonės finansų tvarkytojo parašo. O atsakingas už finansus niekada nepasirašys eilinio čekio pinigams paimti, kol nebus atsiskaityta už anksčiau paimtąs sumas. Taigi kasininkė čia paskutinės eilės asmuo, kurio funkcijos tiktai fiziškai paimti iš banko grynuosius ir atiduoti juos ten, kur bus paliepta. Kasininkė iš esmės negali būti kaltinama tuo kas čia Seime įvyko. Juolab dabar, kada grynieji praktiškai tik mažmeninėje prekyboje tėra naudojami.

Betvarkė

Betvarkė portretas
Pasirodo Seime negalioja Lietuvos teisės aktai! Kasos niekas neinventorizuoja, kasoje laiko dideles sumas, niekas netikrina kasos knygos ir pateisinamųjų dokumentų (kasos pajamų ir išlaidų orderių), jų niekas nepasirašo (apart kasininkės). Vienu žodžiu - kasininkė viena niekam nežinant iš banko išiminėjo dideles sumas ir kur norėjo ten jas naudojo. Tai blefas! O jeigu tai tiesa - ne kasininkę reikia bausti, bet vyr. finansininkę ir kanclerį, kad tokią betvarkę toleravo
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių