Quantcast

Sasha Waltz sutiko parodyti papildomą spektaklį „Kūnai“

Lietuviams sparčiai šluojant bilietus į birželio 30 dieną Vilniuje numatytą pasaulinės šiuolaikinio šokio žvaigždės, trupės „Sasha Waltz" Guests“, kultinį spektaklį „Kūnai“, rengėjai kreipėsi į trupę siūlydami parodyti papildomą spektaklį. Vokiečiai sutiko: „Kūnai“ Lietuvos nacionaliniame dramos teatre bus parodyti ir liepos 1-ąją. Tai išskirtinis ir kol kas vienintelis garsiosios trupės vizitas į Baltijos šalis.

„Sasha Waltz„ Guests“ - šiandien neabejotinai yra viena ne tik sėkmingiausių, bet ir brangiausiai apmokamų tarptautinių šokio trupių, pasirodanti įžymiausiose pasaulio scenose ir festivaliuose. O pati S. Waltz kuria spektaklius ne tik savajai, bet ir kitoms svarbiausioms pasaulio trupėms – gegužės 13 dieną, diriguojant garsiajam Valerijui Gergijevui įvyko jos spektaklio „Šventasis pavasaris“ premjera Sankt Peterburgo Marijos teatre. Šiais metais trupė „Sasha Waltz“ Guests“ paskelbta oficialia kultūros ambasadore Europos Sąjungoje.

„Pristatyti S. Waltz kūrybą Lietuvoje prireikė kone dešimties metų derybų. Vos pasigirdus žiniai apie „Sasha Waltz" Guests“ trupės pasirodymą Vilniuje, sulaukta didžiulio žiūrovų susidomėjimo, dėl bilietų užklausas siunčia ir šokio gerbėjai iš kaimyninių valstybių. Žinodami, kad kito trupės vizito Lietuvai tektų vėl laukti ilgoje eilėje, su vokiečiais sutarėme dėl papildomo pasirodymo liepos 1- ąją dieną“, - sakė rengėjai.

Spektaklio „Kūnai“ šokėjų sąraše nuo pat premjeros tarptautinė šokio publika galėjo matyti ir lietuvišką pavardę – Virgis Puodžiūnas. Lietuvis figūruoja ir nuotraukoje, daugybėje šalių reklamavusioje šį spektaklį. Jis – buvęs Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjas.

Prieš daugelį metų iš šaudymo sporto į „Aurą“ atėjęs vaikinas neatrodė daug žadantis ir perspektyvus. Tačiau, vidinio užsispyrimo, pastangų ir sėkmės derinys lėmė, kad nuo 1999 metų V. Puodžiūnas – „Sasha Waltz" Guests“ trupės artistas.

„Tai neįtikėtinos sėkmės istorija. Šokėjus savo trupei S. Waltz renkasi po keletą dienų ir iš kelių tūkstančių pretendentų. Panašaus įvykio, kad lietuvis pakliūtų į tokio lygio šokio trupę, vargu ar greitu metu sulauksime. Be galo džiugu, kad buvęs „Auros“ šokėjas pasiekė tokių neįtikėtinų aukštumų“, - sakė Kauno šokio teatro „Aura“ vadovė Birutė Letukaitė.

Šį išskirtinį reginį Lietuvos publikai pristato penki partneriai: Kauno šokio teatras „Aura“, Lietuvos šokio informacijos centras, Vilniaus festivaliai, Goethe's institutas ir Vokietijos ambasada.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių