Quantcast

Santariškių medikai naujovių moko didžiųjų Europos klinikų profesionalus

  • Teksto dydis:

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos geranoriškai bendradarbiauja su viso pasaulio medikais. Lapkričio mėnesį jie priiminėja didžiųjų Europos klinikų profesionalus ir moko mitralinio vožtuvo nesandarumo gydymo būdų, kuriuos santariškiečiai pirmieji pasaulyje pradėjo taikyti šių metų vasarį.

Jie nestabdydami širdies, per nedidelį pjūvį, panaudojant modernios technologijos specialų prietaisą, nutrūkusias chordas pakeitė naujomis. Dabar šiuo metodu pasaulyje atliktos 57 minimaliai invazinės širdies operacijos, iš jų - 33 Santariškių klinikose, rašoma klinikų pranešime.

Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. Audrius Aidietis sako, kad toks globalus bendradarbiavimas yra įprastas pasaulio medikams, tačiau Lietuvai tai yra dar naujas ir stiprus padrąsinamas žingsnis į priekį. “Mums, Santariškių medikams, iš tiesų, yra malonu, kad  medicinines premjeras jau ne pirmą kartą tenka atlikti, būtent, Vilniuje. Tai yra visų mūsų profesinis pastiprinimas ir beribė atsakomybė prieš visą pasaulį“, - pasakojo profesorius Aidietis.

Priminsime, kad anksčiau mitralinio vožtuvo nesandarumą, kuomet būdavo plyšusi viena ar kelios mitralinio vožtuvo chordos, medikai gydydavo atverdami pacientui krūtinės ląstą ir operuodavo sustabdę širdį. Naujuoju būdu operacijos yra trumpesnės, o po jų pacientai lengviau ir greičiau sveiksta.NAUJAUSI KOMENTARAI

ooo

ooo portretas
kaip ismokinsit kysi imt,ar jie tai supras
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių