Santariškių klinikų vadovas tikisi, kad kitąmet finansinės problemos bus išspręstos

 • Teksto dydis:

Naujasis Santariškių klinikų direktorius Kęstutis Strupas tikisi, kad kitais metais finansines problemas pavyks išspręsti.

"Kitais metais, manome, kad tokios problemos nebus", - antradienį žurnalistams sakė klinikų vadovas.

Vasarą skelbta, kad ligoninės biudžeto deficitas viršijo 20 mln. litų ir pritrūko lėšų darbuotojų algoms, mat buvo sumažintas paslaugų finansavimo balas. Kiek šiuo metu skolų turi viena didžiausių šalies ligoninių, jos vadovas teigė negalįs pasakyti, dar skaičiuojama.

"Liepos 1 dienai Santariškių ligoninės minusas buvo apie 16 mln. litų (...). Tas minusas ne padidėjo, o sumažėjo. Esame šiek tiek sutaupę ir džiaugiamės, kad Vyriausybė numatė tokį rezervą, galvoju, kad jis bus teisingai padalytas ir kad jo pakaks visoms ligoninėms, ir mums baigti metus be skolų", - žurnalistams sakė K.Strupas.

Premjero patarėjo Antano Vinkaus teigimu, sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis siekia, kad šiemet gydymo įstaigoms papildomai dar būtų skirta apie 80 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo.

Santariškių klinikų generalinis direktorius taip pat vylėsi, kad Valstybinės ligonių kasos ras 9 mln. litų Transplantacijos programai finansuoti 100 procentų

"Jeigu tie pinigai būtų sumokėti, mes būtume patenkinti", - teigė K.Strupas.

Jis pasakojo, kad ligoninė imasi visų priemonių stengdamasi taupyti lėšas.

"Esame nuėję keliu, kai viešuosius pirkimus skelbiame vienus visiems filialams. Tai leidžia sutaupyti, kadangi užperkant didesnį kiekį medikamentų, vienkartinių priemonių, galima su tiekėjais derėtis dėl kainų, kurios galėtų būti mažesnės. Jau turime pirmų gerų rezultatų. (...) ekonominis efektas yra 4,5 mln. litų", - tvirtino ligoninės vadovas.

Anot jo, sutaupyti bus bandoma visiems filialams bendrai diegiant informacines technologijas.

Sveikatos apsaugos ministerijoje bei Valstybinėje ligonių kasoje apsilankęs K.Strupas antradienį sakė išgirdęs, kad ketinama didinti balą, pagal kurį gydymo įstaigoms skaičiuojamas apmokėjimas už suteiktas paslaugas - tai, tikimasi, padės spręsti finansines problemas.

"Ne nuo darbo priklauso mūsų rezultatas, o nuo finansavimo", - teigė jis.

A.Vinkus patvirtino, kad vietoj šiuo metu esančio 0,89 balo kitąmet planuojama taikyti 0,92 balo.

Pasak K.Strupo, su finansine valdžios pagalba nuo vasaros Santariškių klinikų "finansinė negalia sustojo". Šiuo metu ligoninės biudžete yra septynių procentų deficitas.

"Labai noriu tikėtis, kad finansinius nuostolius iki metų pabaigos mes sugebėsime sumažinti arba suvesti iki nulio", - teigė jis.

Lėšų trūksta daugelyje šalies ligoninių, mat finansavimas per sunkmetį joms visoms buvo mažinamas. Kainų balo vertė sumažinta iki 0,89 lito.

K.Strupas vadovauti klinikoms pradėjo prieš savaitę, prieš tai beveik pusmetį joms vadovavo laikinai.

Ankstesnis ilgametis klinikų vadovas Aleksandras Laucevičius iš pareigų pasitraukė liepos pradžioje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių