Quantcast

S. Sondeckį apdovanojo naujas Vilniaus meras

Kol nuverstasis sostinės meras Juozas Imbrasas saugojo savo kabinetą nuo, jo manymu, neteisėtos naujos Vilniaus valdžios, naujasis meras Vilius Navickas apdovanojo maestro Saulių Sondeckį.

Regis, nedaug trūko iki kuriozinės situacijos. Mat apdovanojimą S.Sondeckiui ketino įteikti abu merai. Tačiau paskutiniu momentu J.Imbrasas persigalvojo ir nutarė iškilmes išmainytis į spaudos konferenciją, kurią surengė dėl perversmo Vilniaus valdžioje.

S.Sondeckiui, įvertinus pastarųjų dešimties metų jo veiklą, įteiktas Žygimanto Augusto medalis.

Žygimanto Augusto medaliai įteikiami išskirtinai tik vyrams. Šiuo apdovanojimu pagerbiama jų veikla, garsinanti ne tik Vilnių, bet ir visą šalį. Tuo tarpu moterys už aktyvią veiklą bei nuopelnus įvertinamos Barboros Radvilaitės medaliais.

Žygimanto Augusto medalis įsteigtas 2000 m. gruodžio 20 dieną Vilniaus miesto tarybos sprendimu. Šiuo apdovanojimu jau pagerbti keturi iškliūs šalies šviesuoliai: lietuvių kultūros muziejaus Čikagoje bei Čikagos ir Vilniaus miestų draugystės komiteto įkūrėjas Stasys Balzekas, architektas restauratorius dr. Kazys Napoleonas Vitkauskas, Vilniaus universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka bei Vilniaus berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas” meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Vytautas Miškinis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių