Quantcast

Rytoj prasideda priėmimas į sostinės mokyklas: ką svarbu žinoti?

  • Teksto dydis:

Rytoj prasideda registracija į Vilniaus mokyklas. Prašymus į teritorines ugdymo įstaigas galima teikti iki gegužės 31 dienos. Prašymo pateikimo laikas  jokios įtakos priėmimo rezultatams neturės, tad tėveliams skubėti nereikia.

Tėveliai, kurie nori pretenduoti į tas mokyklas, kuriose priimama konkurso būdu ar į  mokyklas, kurios įgyvendina specializuoto ugdymo (inžinerinės / sporto) krypties programas, savitos pedagoginės sistemos elementus prašymus reikia pateikti iki kovo 31 d.

Prašymus turi pateikti būsimųjų pirmokų, taip pat keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijų į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę mokinių tėvai, mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą – penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę – toje pačioje mokykloje.

Svarbiausi akcentai

1. Prašyme sudaryta galimybė nurodyti tris ugdymo įstaigas – viena iš jų būtinai turi būti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Nenurodžius mokyklos, priklausančios pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, sistema neleis pateikti prašymo (su mokyklų aptarnavimo teritorijomis susipažinti galima čia).

2. Sistemoje pateikti prašymai automatiškai perduodami nagrinėti visoms prašyme nurodytoms mokykloms, toliau organizuojančioms priėmimą.

3. Jei mokykla gaus daugiau prašymų nei gali priimti mokinių, vadovausis apraše nustatytais pirmumo ir priėmimo be eilės kriterijais. Pavyzdžiui, pirmumo kriterijai taikomi: našlaičiams, vaikams, daugiavaikių šeimų vaikams, dvynukams ir kt., taip pat vaikams, kurių vieno iš tėvų ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta toje teritorijoje yra nuo dvejų iki šešerių metų.

4. Pirmus kvietimus dalyvavusieji priėmime į mokyklas, priimančias konkurso būdu ar mokyklas, įgyvendinančias specializuoto ugdymo (inžinerinės / sporto) krypties programas, savitos pedagoginės sistemos elementus, tėvai gaus jau gegužę. Likusių ugdymo įstaigų kvietimai bus siunčiami birželio pradžioje. Taip pat tėvai bus informuoti apie gautus kvietimus atskiru pranešimu į jų nurodytą el. pašto adresą. Mokinio atstovai turės patvirtinti vieną iš gautų kvietimų priėmimo e. sistemoje ir pasirašyti el. sutartį su ugdymo įstaiga. Pažymime, kad vaikams sudaroma galimybė iki š. m. birželio 9 d. sulaukti visų įmanomų kvietimų iš ugdymo įstaigų ir tik tada priimti sprendimą.

5. Prašymus stoję į konkursines bei įgyvendinančias specializuoto ugdymo krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus mokyklas ir į jas nepatekę galės tikslinti gegužės 30–31 d.

Prašymai teikiami paprastai ir patogiai svietimas.vilnius.lt, jungiantis per elektroninę bankininkystę ar kitą el. atpažinimo priemonę. Su ugdymo įstaigų priėmimo tvarkomis galima susipažinti jų tinklalapiuose arba interneto svetainės www.svietimas.vilnius.lt skiltyje „Aktuali informacija”. O atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti D.U.K. skiltyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimas

Klausimas portretas
Ar ir kitais metais mokyklos vis dar mokys okupantų rusų-lenkų kalbomis? Kada įvesit tvarką? Lietuviškai turi būt, LIETUVIŠKAI viskas
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių