„Russian Circles“ – šventė alternatyvios muzikos gurmanams

Trečiadienio vakarą klube „Propaganda“ rinkosi alternatyvios muzikos gerbėjai.Čia savo pasirodymą surengė žinoma post metal/rock trijulė iš Čikagos „Russian Circles“.

„Russian Circles“ -  tai aštuntus metus gyvuojanti instrumentinė grupė, kurios muziką kritikai apibūdina kaip post metal ir post rock žanrų mišinį, nors patys muzikantai sakosi neužsidarantys žanro rėmuose ir drąsiai eksperimentuoja tiek studijoje, tiek ir gyvuose pasirodymuose. Kolektyvas nemažai koncertuoja ir yra grojęs kartu su grupėmis „Isis“, „Mono“, „Pelican“, „Boris“, „Tool“ bei kt.

Kažkada, žinomos post metal grupės „Isis“ lyderis Aaronas Turneris post metal stilių apibūdino  „galvojančių žmonių metalu“, tuo norėdamas pasakyti, kad šio stiliaus muzika nutolsta nuo standartinių metalinių konvencijų. Iš tiesų, „Russian circles“ žengia dar toliau, jų muzika stebina įvairove: nuo lengvo melodingo ir atmosferinio skambesio staiga pereinanti į tamsius ir sunkius metalinius vandenis. Ypač tai akivaizdu paskutiniame jų albume Empros“, nuo ypač sunkaus ir niūraus kūrinio „309” iki  permainingos nuotaikos, tačiau skaidraus „Mladek“.

Būnant instrumentine grupe ir neturint vokalisto, kuris dažnai ir būna ta grandis užvedanti ir bendraujanti su klausytoju, turėtų būti sunku ilgą laiką išlaikyti publikos dėmesį. Tačiau „Russian Circles“ trijulei tai pavyksta neįtikėtinai lengvai. Būdami puikūs muzikantai: gitaristas Mike'as Sullivanas, bosistas Brianas Cookas ir būgninkas Dave'as Turncrantzas, neleidžia suabejoti tuo ką daro scenoje nė akimirkai. Jų pasirodymas  persmelktas energija ir nuoširdumu. Tiesa, ir publika, nors ir ne itin gausi, čia atėjo susipažinusi su grupės kūryba, tikrai žinodama, ko nori ir tai gavo su kaupu.

„Russian Circles“ savo turą po Europą pradėjo balandžio 5 d. su visiškai jauna grupe iš San Francisko „Deafheaven“.

Iš pradžių prasidėjęs kaip dviejų žmonių projektas, „Deafhaven“ sulaukė labai palankių  vertinimų. 2010 vokalistas George'as Clarke'as ir gitaristas Kerry McCoy'as nutarė priimti dar tris narius ir sugrojo savo pirmąjį koncertą. O 2011 balandį išleido savo pirmąjį albumą „Roads to Judah”, kurio muziką galimą pavadinti kaip tradicinio black metal ir atmosferinio, melodingo post rock’o lydiniu. Neįtikėtinai stiprų įspūdį palikusi grupė, savo pasirodyme sukūrė tamsią ir šaltą atmosferą, puikiai derindama melodingus post rock’inius pasažus su tradiciniu black metal skambesiu.

Taip pat koncerte pasirodė eksperimentinės muzikos duetas iš Lietuvos „Luum“, kuris šiais metais, alternatyvios muzikos apdovanojimuose “T.Ė.T.Ė.” buvo nominuotas “eksperimental” muzikos kategorijoje.


Šiame straipsnyje: Russian circleskoncertas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių