Rusijos ordinai įteikti dviem lietuvių menininkams

Kelios dešimtys Lietuvos politikos, visuomenės ir kultūros veikėjų ketvirtadienį vakarop susirinko Rusijos ambasadoje Vilniuje pasveikinti aktoriaus Donato Banionio ir dirigento Sauliaus Sondeckio, kuriems įteikti aukšti rusų apdovanojimai.

Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo įsakais abiem maestro skirtus Garbės ordinus įteikė aukštas šios šalies pareigūnas - prezidento administracijos vadovas Sergejus Naryškinas. Prieš porą metų jis buvo minimas kaip vienas galimų kandidatų į Rusijos vadovus pasibaigus Vladimiro Putino kadencijai. Dabar S.Naryškinas yra įtakingas D.Medvedevo aplinkos pareigūnas, vienas iš Rusijos vidaus ir užsienio politiką nustatančios Saugumo tarybos narys, svarbios Valstybės paslapčių apsaugos komisijos pirmininkas.

Bet į Vilnių S.Naryškinas atvyko ne su politine, o su trumpute kultūrine misija. Rusijos prezidento administracijos vadovas nesusitiko su Lietuvos prezidentūros atstovais, griežtai atsisakė duoti bent trumpus interviu žiniasklaidai.

Įteikdamas apdovanojimus D.Banioniui ir S.Sondeckiui Rusijos aukštas pareigūnas negailėjo gražių žodžių. „Jūsų vaidyba kine ir teatre tapo pasaulinės kultūros perlais“, - sakė S.Naryškinas, kreipdamasis į sovietiniais laikais plačiai pagarsėjusį aktorių D.Banionį. „Visame pasaulyje žinomas jūsų dirigento talentas“, - taip Rusijos prezidento atstovas kreipėsi į S.Sondeckį. Pastarasis iki šiol tampriai susijęs su Rusija - dirigentas vadovauja savo paties įkurtam Valstybiniam Ermitažo orkestrui „Sankt Peterburg Camerata“.

S.Naryškinas pareiškė tikįs, kad Lietuvos ir Rusijos kultūriniai santykiai bus plėtojami. Jis pasiūlė kitąmet kartu atšvęsti Žalgirio mūšio 600 metų bei taikos sutarties tarp Lietuvos ir Maskvos kunigaikštysčių 515 metų jubiliejus.

Dėkodamas už vieną aukščiausių Rusijos apdovanojimų D.Banionis prisipažino jau nebelabai gerai kalbąs rusiškai, bet tvirtino esąs maloniai nustebintas rusų vadovybės dėmesiu. „Nors viską suvaidinau, viską padariau jau prieš kurį laiką, dabar paskirtas štai toks netikėtas apdovanojimas. Tai lyg sapnas“, - susijaudinęs kalbėjo aktorius.

S.Sondeckis irgi džiaugėsi parodytu Rusijos dėmesiu. „Didelė garbė ir malonumas diriguoti tokioje gražioje erdvėje kaip Ermitažas“, - sakė jis.

Į apdovanojimo ceremoniją ir po jo vykusį koncertą bei priėmimą susirinko nemažai Lietuvoje žinomų žmonių - kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas, kultūros ir užsienio reikalų ministrai Remigijus Vilkaitis bei Vygaudas Ušackas, ekspremjerė Kazimiera Prunskienė, verslininkai Vladimiras Romanovas ir Jurgijus Borisovas, taip pat gausus būrys lietuvių menininkų, tarp jų dainininkai Virgilijus Noreika ir Judita Leitaitė, dirigentas Gintaras Rinkevičius, pianistas Petras Geniušas, aktoriai Remigijus Adomaitis ir Eglė Gabrėnaitė, teatro režisieriai Rimas Tuminas ir Jonas Vaitkus bei kiti.


Šiame straipsnyje: sondeckisbanionis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių