Quantcast

Rusijos bendrovė pradeda skrydžius iš Vilniaus į Sankt Peterburgą

Pirmadienio rytą Vilniaus oro uostas su džiaugsmu sutiko pirmuoju tiesioginiu skrydžiu iš Sankt Peterburgo atvykusio lėktuvo delegaciją. Tikimasi, kad skrydis ne tik palengvins verslininkų susisiekimą, bet pritrauks ir daugiau smalsių turistų iš Rusijos. Iš Vilniaus į Sankt Peterburgą bus galima skristi du kartus per savaitę.

Pernai Lietuvą aplankė 320 tūkst. Rusijos piliečių. Tarp jų net 53 proc. apsilankė Vilniuje, 18 proc. – Kaune, 13 proc. – Klaipėdoje. 2011 metais turistų iš Rusijos apsilankė 43 proc. daugiau. 89 proc. rusų Lietuvoje lankėsi jau ne pirmą kartą. Vidutiniškai viešbučiuose kaimyninės šalies atstovai praleidžia tris naktis.

Dažniausiai svečiai iš Rusijos į Lietuvą atvyksta automobiliais (49 proc.), 20 proc. atkeliauja autobusu ir tik 4 proc. lėktuvu.

„Rusijos rinka yra labai svarbi Lietuvos turizmui. Rusijos turistai užima antrą vietą šalyje pagal apsilankiusiųjų skaičių. Pagal išlaidas rusai dalijasi pirma-antra vieta su vokiečiais“, - kalbėjo Valstybinio turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė. 2011 metais svečiai iš Rusijos Lietuvoje išleido 251 mln. litų. Turizmo ekspertė išreiškė viltį, kad naujas skrydis iš Sankt Peterburgo į šalį pritrauks dar daugiau smalsių turistų: „50 proc. rusų į Lietuvą atvyksta iš Kaliningrado srities, tačiau didelę potenciją turi ir Sankt Peterburgas“.

Pirmuoju tiesioginiu skrydžiu iš antrojo pagal dydį Rusijos miesto į Vilnių atvykusi Lietuvos Respublikos generalinė konsulė Aušra Semaškienė džiaugėsi, kad naujas susisiekimo būdas ypač padės „ypatingai skubantiems, norintiems greitai persikelti iš judraus didmiesčio į ramų Vilnių“ rusams.

Rusijos oro linijų „Ak Bars Aero“ Kanadoje gamintu lėktuvu „CRJ200LR“ vienu reisu į sostinę galės atkeliauti 50 keleivių. Vilniuje apsilankęs įmonės vadovas Piotras Trubajevas sakė tikįs, kad lėktuvu skrendančių žmonių galutinis kelionės tikslas bus Vilnius. „Nesitikime, kad keleiviai šį skrydį naudos kaip tranzitinį. Bet esame tik kelio pradžioje, todėl ateityje gali atsirasti ir tokia galimybė“, - kalbėjo kompanijos vadovas.

P.Trubajevas teigė, kad Vilnius, kaip skrydžių kryptis, buvo pasirinkta išnagrinėjus keleivių duomenis bei tendencijas: „Pamatėme, kad Vilnius yra perspektyvi kryptis. Be to, čia yra pilotų mokymo bazė, kurioje kaip tik mokoma skraidyti šio tipo lėktuvais“. Įmonės vadovas tikino, kad kompanijos pagrindinė veiklos kryptis – bendradarbiavimas su užsienio šalių sostinėmis. Praėjusiais metais „Ak Bars Aero“ pradėjo vykdyti skrydžius iš Rusijos į Baku, taip pat pradėta skraidyti į Miuncheną. Vilnius – trečiasis įmonės tarptautinis projektas.„Ak Bars Aero“ vadovas teigė, kad kol kas du kartus per savaitę vyksiantys skrydžiai ateityje gali dažnėti. „Kol kas tikimės, kad vienu reisu į abi puses suskraidys apie 80 keleivių. Priklausomai nuo gyventojų skaičiaus, ateityje pereitume prie trijų skrydžių per savaitę“, - kalbėjo įmonės atstovas.

Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Sankt Peterburgą bus vykdomi pirmadieniais ir ketvirtadieniais.NAUJAUSI KOMENTARAI

darius

darius portretas
Argi taip sudėtinga nuvažiuoti į oro uostą ir nufotografuoti atskridusį lėktuvą? Arba paprašyti VNO FB puslapio, kad duotų kelias foto už nuorodą? Naujiena iš Vilniaus, iliustruota nuotrauka iš kur kas didesnio oro uosto ir kur kas didesniu lėktuvu joje. Suprasčiau, būtų naujiena apie į Frankfurtą pirmą kartą atskridusį Boeing 747, tai tuomet nuotrauka tinka. Bet dabar.. Jei jau tai yra vietinė naujiena, tai ar sudėtinga nusiųsti fotografą 10čiai minučių į už 15min nuo bet kurios vietos Vilniuje esantį oro uostą?! Jei kam vargintis rašyti ir iliustruoti, tai kam vargintis skaityti?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių