Quantcast

Rūkalių medžioklei gresia fiasko

Civilinės teisės specialistai pranašauja, kad Vilniaus savivaldybė, pradėjusi 300-350 litų baudomis bausti nuorūką ant šaligatvio numetusius rūkalius, gali tiesiog apsijuokti. Mat baudos neatitinka pažeidimo rimtumo, ir jeigu nubaustieji kreipsis į teismus, finansinės sankcijos veikiausiai bus pakeistos įspėjimais.

Advokatų kontoros „Zabiela, Zabielaitė ir partneriai“ advokato padėjėjas Artūras Razgūnas portalui teigė, esą 300-350 litų baudos neadekvačios padarytam pažeidimui. Pašnekovo teigimu, antradienį nubausti vilniečiai gali kreiptis į teismą, o jis baudas turėtų bent jau sumažinti.

Tačiau labiausiai tikėtina, anot advokato padėjėjo, kad teismas baudą anuliuos ir ją pakeis įspėjimu. „Žinoma, jeigu tai pirmas tų žmonių pažeidimas. Jei žmogus už tą patį pažeidimą baudžiamas nebe pirmą kartą, baudos kažin ar išvengs“, - pridūrė A.Razgūnas.

Civilinės teisės ekspertas taip pat dvejoja ir dėl baudų dydžio. Pasak jo, sunku nustatyti, kokią žalą daro viena numesta nuorūka, tačiau kažin ar ta žala siekia 300 litų. Be to, A.Razgūnas skeptiškai vertina ir savivaldybės užmojus nedrausmingų rūkalių pavardes viešinti gėdos lentoje. Jeigu joje atsidurs vilniečiai, nubausti už tai, kad numetė nuorūką, ir šį sprendimą apskundę teismui, tai gali būti rimtas jų teisių pažeidimas.

A.Razgūnas kiek suabejojo ir dėl paties baudimo už numestą nuorūką teisėtumu. Pasak jo, viskas priklauso nuo informacijos prieinamumo - jeigu savivaldybės taisyklės, apibrėžiančios tokius pažeidimus, nėra pakankamai viešos ir prieinamos, teismas gali nutarti, kad baudos skirtos neteisėtai.

Primename, kad antradienį keletui vilniečių skirtos 300-350 litų baudos už ne vietoje numestą nuorūką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių