Quantcast

Rugsėjo 1-oji nieko nereiškia tik taksistui

Didelės gėlių puokštės vaikų rankose ir po vasaros į miestą sugrįžęs šurmulys primena, kad šiandien– rugsėjo 1 – oji. Nesvarbu ar mokyklos suolas matytas šį rytą, ar prieš keliasdešimt metų, tačiau Gedimino prospekte kalbinti vilniečiai buvo pakilios nuotaikos. Net ir tie, kuriems ši diena jau nereiškia nieko, pripažino pajutę šventinę nuotaiką.

 

 

Sofija, pensininkė

Nepaisant to, kad šiandien išlydėjau savo dukrą ir anūkę į Angliją, o tai man kelią liūdesį, rugsėjo 1-oji man yra puiki ir šviesi diena. Labai norėčiau susitikti su savo klasiokais, nes jų nemačiau beveik 40 metų. Man širdyje šią dieną – labai gera.

 

Povilas, abiturientas

Esu dvyliktokas, todėl man ši rugsėjo 1– oji yra paskutinė mokykloje. Man tai didelė ir išskirtinė šventė. Matau jaunus moksleivius su gėlėmis, primena metą, kai pats tik pradėjau eiti į mokyklą. Apima nostalgija seniems laikams.


Rūta ir Vincentas

Prisimenu save mokyklos suole. Šiuo metu auginu sūnų, jis dar mažas, tačiau šiandien praėjome pro gėlių turgų, o tai mane paskatino pagalvoti ir apie laiką, kuomet mano sūnus, su gėle rankoje, pravers mokyklos duris. Vakar taip pat buvo juntamas pasiruošimas rugsėjo 1- osios šventei. Tačiau, mano nuomone, anksčiau sambrūzdis dėl šios dienos būdavo didesnis.

Marius Kalanta, doktorantas

Smagi diena. Po aštuonerių metų pertraukos įstojau į universitetą, kuriame ketinu studijuoti doktorantūrą. Galbūt tai nėra tokia džiugi diena kaip moksleiviams, tačiau nuotaika – pakili.


Edmundas, advokatas

Labai gražus laikas. Prasidėjo ruduo, visi su šypsena ir su gėlėmis. Miestiečiai atrodo labai laimingi.
Regina ir Gerda, moksleivės

Mokomės Vilniaus Simono Daukanto vidurinėje mokykloje. Rugsėjo 1-oji ganėtinai didelė šventė, bet gimtadienį švęsti labiau patinka. Labai pasiilgom mokytojos, o klasiokai dažnai spėja atsibosti. Manau, kad mūsų mokykla yra geriausia ir viskas joje yra taip, kaip turi būti, todėl sugrįžti visada malonu.

Linas, smulkus verslininkas

Esu buvęs mokytojas, todėl rugsėjo 1-oji man labai didelė ir brangi šventė. Ši profesija man patiko, todėl ketinau visuomet dirbti mokykloje, tačiau po nepriklausomybės atgavimo pragyvenimo lygis kilo, o atlyginimas ne. Teko ieškotis kito darbo, nes valstybė nepanoro labiau rūpintis vyrais mokytojais. Džiugu, kad dabar problemų dėl pajamų nėra, kad ir krizės metu.

Danutė, pensininkė

Ši diena man svarbi, nes mano anūkė yra moksleivė. Tačiau man rugsėjo 1-oji kelia ir liūdesį, nes esu nepatenkinta mokslo ir švietimo sistema. Norėtųsi reiklesnių mokytojų, kurie atsakingiau žiūrėtų į moksleivių elgesį ir netoleruotų negerbtino jų elgesio.

Aurimas, studentas

Esu pirmo kurso studentas, todėl man ši rugsėjo 1 – oji yra išskirtinė. Jaudulio nebuvo, tačiau viskas nauja ir įdomu. Kai mokiausi mokykloje rugsėjo 1– osios nesureikšmindavau, o šiandien, kai įstojau į universitetą, tai man didelė šventė.


Henrikas, taksistas

Man rugsėjo 1-oji nieko nereiškia. Daug metų praėjo nuo mokyklos baigimo. Bus tik sunkiau dirbti, nes daug mašinų, kamščiai niekam nepatinka.


Šiame straipsnyje: Rugsėjo 1

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių