Rugsėjis ant nosies, o sostinės mokyklų renovacija tik įsibėgėja

Vilniaus valdžia antradienį paskelbė, kad šiemet  9 renovuojamose Vilniaus mokyklos iki rugsėjo bus baigti tik vidaus darbai. Išorės renovacijos darbai tęsis iki lapkričio pabaigos.

Išorės remontas mokymuisi netrukdys

Šią vasarą buvo atnaujintos 9 Vilniaus miesto mokyklos: Baltupių, Jeruzalės, Grigiškių, S.Kovalevskos, S.Stanevičiaus, J.Lelevelio, Lazdynų vidurinės mokyklos, A.Vienuolio pagrindinė mokykla, S.Nėries gimnazija. Jose buvo keičiami langai, durys, grindys, tvarkomi sanitariniai mazgai. Rudenį bus šiltinamos mokyklų sienos, stogas. Iš viso 9 mokyklų renovacija atsieis 21 mln. litų. Iš jų 2 mln. litų skyrė miesto savivaldybė, 1,3 mln. litų – Švietimo ministerija. Didžioji dalis lėšų gauta iš Europos Sąjungos.

„Svarbiausias renovacijos tikslas - pagerinti mokymosi sąlygas bei padidinti mokyklų energetinį efektyvumą. Mat pastebėta, kad renovuotoms mokykloms pateikiamos sąskaitos už šildymą yra 25-30 proc. mažesnės“, - sakė Vilniaus mero pareigas laikinai einantis vicemeras Romas Adomavičius. 

Minėtos mokyklos buvo atrinktos dar ankstesnės valdžios. Atlikto audito išvados byloja, kad šioms mokyklos renovacijos reikėjo kone labiausiai.

„S.Nėries gimnazijoje langai nekeisti nuo neatmenamų laikų. Jos atliktas energetinis auditas parodė, kad mokyklą būtina renovuoti, nes mokykla šildo miesto orą. O A.Vienuolio pagrindinė mokykla – apskirtai architektūrinis paveldas, valstybės saugomas objektas. Tai – viena seniausių mokyklų. Tačiau ir jos langai nekeisti, sanitariniai mazgai pasenę. Viską iš esmės reikia keisti, tačiau saugomame objekte darbai vyksta kur kas sunkiau“, - sakė savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas. 

Kadangi 9 mokyklų atnaujinimo darbus atliekantys rangovai pasiūlė ugdymo įstaigas renovuoti mažesnėmis nei skaičiuotina kaina, likusią dalį lėšų nuspręsta paskirti Žemynos gimnazijos atnaujinimai. Šios mokyklos renovacijos darbus ketinama pradėti jau rudenį.

Kitais metais savivaldybė jau numačiusi atnaujinti dar 19 sostinės mokyklų. Jeigu miesto valdžiai pavyktų privilioti ir privačių lėšų, tuomet ugdymo įstaigų tikimas atnaujinti ir daugiau.

Vilniuje nebetrūksta pedagogų

Kultūros ir švietimo klausimus kuruojantis Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius pabrėžė, kad be renovacijos – plika akimi matomų pokyčių, šiemet bus ir mažiau pastebimų, tačiau taip pat svarbių permainų. Pavyzdžiui, mokyklose nebetrūksta pedagogų. Jeigu pernai buvo štilis, šiemet Vilniuje trūksta vos trijų specialistų: anglų kalbos, matematikos mokytojų ir specialiojo ugdymo specialisto.

„Mokytojo specialybė buvo iškritusi iš prestižinių profesijų sąrašo. Ir dėl atlyginimo dydžio ir dėl kitų priežasčių mokytojai rinkosi kitas sritis, tačiau šitomis sąlygomis, kada bendra situacija prastėja, dalis jų grįžta į stabilesnę, nors ir kuklesnę veiklos sritį“, - sakė G.Babravičius. 

Iš viso šiemet sostinės mokyklose mokysis 70 tūkst. moksleivių, iš jų pradinukų - 18 tūkst.

Savivaldybės duomenimis, mokinių antroje pamainoje ir tuščių vietų mokykloje skaičiai mažėja. Visos mokyklos laiku aprūpintos vadovėliais, metodine, dalykine literatūra, kitomis mokymo priemonėmis. Keturios iš mokyklų išbandys interaktyvią mokymo sistemą: naudosis elektroniniais dienynais. Anot G.Babravičiaus, dėl to tėvams bus teikiama išsamesnė informacija, sumažės mokyklose „popierizmas“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių