Quantcast

R.Skirtuno nagrinėtą bylą teismas nurodė tirti iš naujo

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį panaikino Vilniaus apygardos teismo nuosprendį ir bylą, kurioje Latvijos pilietis Romanas Šnipkis nuteistas už vekselio 33 tūkst. eurų sumai suklastojimą, grąžino iš naujo nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Šių metų sausį R.Šnipkį pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausme buvo nuteisęs dabar korupcija įtariamas ir iš pareigų atleistas Vilniaus apygardos teismo teisėjas Ryšardas Skirtunas.

Apeliacinis teismas nusprendė, kad Vilniaus apygardos teismas turi iš naujo ištirti bylos įrodymus, mat kilo abejonių dėl R.Skirtuno nešališkumo.

R.Šnipkis Apeliaciniame teisme pareiškė iš advokato Sigito Juodelio sužinojęs, kad Vilniaus apygardos teisme jo bylą nagrinėjęs teisėjas R.Skirtunas neva sutiko už atlygį šioje byloje priimti R.Šnipkiui palankų sprendimą. Tačiau vėliau Latvijos pilietis buvo nuteistas, esą būtent dėl to, kad kyšio teisėjui vis dėlto nedavė.

„Nors Apeliacinis teismas nevertina šių parodymų patikimumo, ši ir kitos aplinkybės, kurios tapo žinomos teismui po prokuratūros pateiktos informacijos, kelia pagrįstą abejonę dėl teisėjo nešališkumo. Dėl šios priežasties nuosprendis naikinamas, o byla perduodama nagrinėti iš naujo“, - teigiama antradienį išplatintame Apeliacinio teismo pranešime.

Balandžio pabaigoje po kilusio Vilniaus apygardos teismo teisėjo galimo kyšininkavimo skandalo Lietuvos apeliacinis teismas atnaujino įrodymų tyrimą šioje byloje ir nusprendė apklausti nuteistąjį dėl galimo poveikio pirmosios instancijos teismo teisėjui.

Ir R.Šnipkis bei jo gynėja, ir prokuroras baigiamųjų pasisakymų metu prašė panaikinti pirmosios instancijos nuosprendį bei šią bylą perduoti iš naujo nagrinėti apygardos teismui.Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių