Rotušės aikštėje - Vilniaus baroko pastatų ledinės kopijos

Vasario 21 – 28 dienomis Rotušės aikštėje Vilniuje įsikurs „Ledinis barokas“. Spindintis ledo miestas bus pastatytas iš keturių–penkių metrų aukščio įspūdingiausių Vilniaus baroko pastatų ledinės kopijos.

Taip pat tai įspūdingos vaizdo projekcijos ir visa puokštė Lietuvos klubinės muzikos geriausiųjų, o kartu tai ir viso projekto metu nenutylantis vaikų iš visos Lietuvos klegesys. Arba tai tiesiog kitoks Vilniaus architektūrinio paveldo projektas bei „Vilnius – Europos kultūros sostinė  2009“ Gyvosios Istorijos programos dalis.

„Šio projekto idėja gimė iš noro atgaivinti sustingusį žieminį Vilnių, kurio gyventojai nuo spalio iki balandžio vaikšto susisukę į pilkus paltus, dar pilkesnius šalikus, pilkais batais sparčiu žingsniu irdamiesi per patį pilkiausią purvą nuo namų link darbo ir atgal. Žiemą Vilniuje jautiesi tarsi margaspalvių automobilių, smardžių autobusų ir bespalvių žmonių planetoje. Pagrindinė to priežastis – mes negyvename viešose erdvėse. Ir tai stebina, nes jos užima didžiąją dalį mūsų miesto ploto. Ačiū Naujųjų metų ir Užgavėnių šventėms bei Kaziuko mugei, kurie primena, kad tavo gyvenimas tai ne tik televizorius, virtuvė ir mylimas baras. O šiais metais, tikėsimės, ačiū ir „Lediniam barokui“, - optimistinių pamąstymų nestokoja vienas iš projekto autorių, režisierius Mykolas Vildžiūnas.

Visą savaitę ekspozicijos lankytojai turės galimybę pamatyti vienoje vietoje sutelktus ir savaip istoriniu bei stilistiniu aspektu vienas su kitu susijusius ryškiausius Vilniaus baroko pastatus. Tuo pačiu tai taps papildomu akstinu dar kartą (o gal patį pirmą) išsiruošti į smalsų pasivaikščiojimą sostinės gatvėmis, ieškant  autentiškų ledo statinių analogų Vilniaus mieste.

„Nors projekto ašis – septynios spindinčio ledo skulptūros, lankytojus vilios ir ne mažiau patrauklios veiklos, vyksiančios projekto erdvėje visą jo gyvavimo laiką. Iki vasario 21–os dienos laiko dar yra, renginio programa kasdien papildoma vis naujais įvykiais ir spindesiu ledui nenusileidžiančiomis dalyvių pavardėmis, tad apie programą šiek tiek vėliau. Keli raktiniai žodžiai, kad neprarastumėte smalsumo sekti projekto naujienų – vaizdo projekcijos ant ledo, Vilniaus legenda repo ritmu, gyvas choras, vaikų piešinių paroda, teatralizuotos ekskursijos ir dar daug visko“, - paslaptingai, bet entuziastingai savo planais dalinasi projekto „Ledinis barokas“ koordinatorė Katerina Samoilovic.

Kiekvieną dieną atsinaujinančią informaciją apie projektą, jame kuriančius skulptorius, grojančius muzikantus ir kitus svarbius faktus bei įspūdžius galima rasti internetiniame dienoraštyje ledinisbarokas.lt.

Projektą rengianti VšĮ „Kaukių akademija“ jau dabar ragina  pasižymėti  paskutinę vasario savaitę darbo kalendoriuje  prierašu „Ledinis barokas“ ir pasiruošti pažinčiai su senuoju baroko Vilniumi vasario 21 – 28 dienomis .


Šiame straipsnyje: barokasrotušė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių