Riaušių prie Seimo byloje nepasirodė pagrindinis liudytojas

Penktadienį Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo posėdyje dėl sausio 16-ąją prie Seimo kilusių riaušių nepasirodė svarbiausias liudytojas - Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Jam šaukimas į teismo posėdį, kuriame Vilniaus miesto tarybos narys, radikalios kairiosios Fronto partijos vadovas Algirdas Paleckis yra kaltinamas Susirinkimų įstatymo pažeidimu, buvo išsiųstas ir, teismo žiniomis, A.Černiauskas jį gavo, todėl priežastys, kodėl Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas teisme nepasirodė, nėra žinomos.

A.Černiauską nuspręsta kviesti dar kartą birželio 26 dienos teismo posėdžiui. Sprendimo, ar kaip nors bausti neatvykusį A.Černiauską, teisėjas Audrius Cininas posėdžio metu nepriėmė.

Penktadienį buvo apklaustas Lietuvos statybos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Stasys Ašmontas, vykdęs vienos iš mitinge prie Seimo ir Vyriausybės dalyvavusių organizacijų - Lietuvos darbo federacijos - priežiūrą.

Anot liudytojo, jo prižiūrimi žmonės laikėsi privalomo 75 metrų atstumo nuo Seimo, nes būtent tuo atstumu buvo pastatyti Darbo federacijos mikrofonai - apytiksliai tarp Nepriklausomybės aikštėje esančio fontano ir skverelio priešais M.Mažvydo biblioteką. Dėl kitų organizacijų S.Ašmontas nieko konkretaus negalėjo pasakyti.

Liudytojas tvirtino A.Paleckio mitingo metu nematęs, tačiau teigė, kad Seimo pusėje matė "Fronto" partijos vėliavą.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nagrinėja administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje A.Paleckis kaltinamas pažeidęs Susirinkimų įstatymą - prie parlamento neturėdamas leidimo surengė mitingą, nesilaikė įstatyme numatyto 75 metrų atstumo iki Seimo. Politikas taip pat kaltinamas ir tuo, kad pagal numatytą scenarijų dalis mitinguotojų nepatraukė Vyriausybės link.

Sausio 16-ąją Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vykęs profesinių sąjungų organizuotas mitingas prieš mokesčių didinimą baigėsi riaušėmis. Per jas nukentėjo apie 30 žmonių, išdaužyti Seimo langai, apgadinti aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą.

Riaušininkus tramdę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, gumines kulkas. Suskaičiuota, kad riaušininkai padarė apie 230 tūkst. litų nuostolių.

A.Paleckis kartu su buvusiu partijos bendražygiu, Vilniaus politiku Audriumi Butkevičiumi teisiamas ir kitoje Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teismo nagrinėjamoje administracinėje byloje dėl susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarkos pažeidimo nesankcionuotos „svogūnų akcijos" metu vasario pradžioje.


Šiame straipsnyje: černiauskaspaleckisriaušės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių