Quantcast

Režisierius O.Koršunovas įsitraukė į graikų riaušes

Atėnuose šiuo metu kuriantis režisierius Oskaras Koršunovas neišvengė sekmadienį vykusių aršių mūšių ir pats sudalyvavo riaušėse.

„Statau pjesę apie karą, tad man buvo labai įdomu pažiūrėti į tą agresiją. Tai, prie ko dabar dirbu, akivaizdžiai vyksta miesto gatvėse, todėl spektaklis tampa ypač aktualiu“, - pasakojo režisierius, gyvenantis ir kuriantis pačiame įvykių epicentre.

Anot O.Koršunovo, stovėjusio gatvės mūšio priešakinėse gretose, teko bėgti nuo vieno – ašarinių dujų, kurioms niekaip nepasipriešinsi.

Nuo sausio mėnesio O.Koršunovas dirba Atėnų nacionaliniame teatre, kur stato W.Shakespeare'o pjesę „Troilas ir Kresida“.
Teatras taip pat stovi pačiame miesto centre, aplink pastatą sekmadienį sudegė nemažai kitų namų, tad nedaug trūko iki jo paties sunaikinimo.

Anot režisieriaus, taip ir visas miestas gali lengvai sudegti, nes gaisrinės negali pravažiuoti pro minias žmonių.

„Neįtikėtinas barbariškumas. Pro mano langą matosi marmurinio Akropolio griuvėsiai, o išėjus iš namų – sugriautas ir išsprogdintas marmurinis Atėnų verslo centras“, - rūkstantis, sudaužytas, purvinas miestas O.Koršunovą pasitiko pirmadienio rytą.

Vis dėlto, režisierių stebina turistų, paskubomis paliekančių Graikiją, panika. Anot jo, jei nesi riaušių epicentre, gali net nežinoti, kad kažkas vyksta.

Jis pats sekmadienį vakarieniavo restorane ir būtų nieko neįtaręs, jei ne įspėjanti draugo žinutė nekišti nosies į miesto centrą. Ją gavęs režisierius O.Koršunovas iš smalsumo iškart ten nuskubėjo.

Per kelis mėnesius režisieriaus darbą ne vieną kartą buvo nutraukę streikai. Nors teatras priverstas streikuoti, aktoriai dega noru dirbti, todėl per riaušes taip pat buvo repetuojama: „Aktoriai į riaušes neina. Molotovo kokteiliais svaidosi anarchistai, radikalai ir šiaip pikti žmonės, o kiti renkasi streiką, prie laužų sėdi.“

O.Koršunovas pasakojo, kaip kartą pabandė repetuoti ir per streiką: „Užrakinome teatro duris, uždarėme langines. Deja, kažkas mus įskundė, tad teatras gavo velnių nuo sindikalistų ir daugiau nebeleido taip elgtis. O aktoriai taip nori repetuoti, kad siūlo eiti pas vieną ar kitą į namus ir ten dirbti. Tačiau neįmanoma: mums reikia scenos, scenografijos, erdvės.“

Pirmadienį režisieriui laisvadienis, o rytojus - neaiškus. Spektaklio „Troilas ir Kresida“ premjera numatyta kovo 7 dieną. Anot O.Koršunovo, jei nebus daugiau streikų, spektaklį pastatyti pavyks.


Šiame straipsnyje: Oskaras KoršunovasGraikija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių