Quantcast

Realybės šou: bendrabutis

Nejaukūs, apšniaukšti  ir nehigieniški iš pirmo žvilgsnio atrodo Lietuvos studentų bendrabučiai. Tačiau taip gali pasirodyti tik tiems, kurie pirmą kartą čia lankosi, mat nuolatos ten gyvenantis jaunimas jau sako nebepastebintis trūkumų ir į „mažytes“ smulkmenas žvelgti su ironija.

Tarakonai -  įprastas reikalas

Neseniai  pakeitusios bendrabučio kambarį studentės Aina Vasiliauskiatė ir Ingrida Kinčiūtė pasakojo, kad norint gyventi bendrabutyje, reikia tiesiog apsiprasti su aplinka. Sostinės Saulėtekio rajone, studentų „New York“ vadinamo bendrabučio gyventojos juokavo, kad net ir tarakonai čia yra natūralus dalykas, prie kurio priprantama.

„Su tarakonais neįmanoma kovoti, jie niekada neišnyks. Tikriausiai kiekviename kambaryje rastumėte po specialią dėžutę jiems gaudyti, tačiau tai bergždžias reikalas, todėl tenka su jais draugauti“, - su lengva ironija kalbėjo A.Vasiliauskaitė.

Merginų teigimu, persikraustydamas į naują kambarį, niekada nežinai kokį jį rasi. Panorusios kartu gyventi studentės bus priverstos taikstytis su itin netvarkingu kambariu, mat geresnieji išgraibstyti jau seniai.

Duoda tik lovą

Geriausiu atveju, ką gali gauti atsikraustydamas gyventi į bendrabutį, yra lova. „Žinoma, jos ne pačios geriausios kokybės, bet tai vienintelis privalomas „barako“ baldas“, - sako merginos kartu pridurdamos, jog kai kuriems pasiseka kur kas labiau. Jei prieš tai buvę kambario gyventojai palieka užgyventą turtą: šaldytuvą, stalą ar kokią spintelę, persikraustant belieka pasirūpinti tik būtiniausias daiktais .

„Tiesa, kambariuose yra ir spintų, kuriose visada gali ko nors rasti: šiukšlių, kokių nors apipuvusių, nereikalingų daiktų. Bet argi čia ne linksma gyventi?“, - su plačia šypsena veide sakė A.Vasiliauskaitė.

Dar vienas gyvenimo bendrabutyje „perliukas“  - bendri dušai ir tualetai, kurių dešimčiai kambarių tenka vos du. Virtuvė taip pat yra bendra, todėl maisto čia geriau nepalikti, nes gali nerasti.

Vis dėlto, nepaisant tam tikrų gyvenimo bendrabutyje ypatumų, beveik visi portalo kalbinti „New Yorko“ gyventojai pripažino, kad bendrumo jausmas atstoja visus minusus.

Kainos:

Vilniaus universiteto bendrabučių mokesčiai už vieną mėnesį:
Trivietis kambarys - 150 Lt
Dvivietis kambarys - 170 Lt

Gedimino technikos universiteto bendrabučių mokesčiai:
Trivietis kambarys - 150-160 Lt
Dvivietis kambarys - 160-170 Lt

Lietuvos teatro ir muzikos akademijos bendrabučio mokesčiai:
Trivietis kambarys – 100 Lt
Dvivietis kambarys - 110 Lt

Mykolo Romerio universiteto bendrabučių mokesčiai už vieną mėnesį:
Didlaukio g. 57
Keturvietis kambarys - 120
Trivietis kambarys - 130 
Dvivietis kambarys  -  160
Didlaukio g. 59
Trivietis kambarys – 193
Dvivietis kambarys - 210
Valakupių g. 5
Trivietis kambarys - 130
Dvivietis kambarys - 160

Vytauto Didžiojo universiteto bendrabučių mokesčiai už vieną mėnesį:
„Taikos“ bendrabutyje - 90 Lt
„Baltijos“  bendrabutyje - 130 Lt

Kauno Technologijos universiteto bendrabučių mokesčiai už vieną mėnesį:
Nuo 58 iki 70.60 Lt

Klaipėdos universiteto bendrabučių mokesčiai už vieną mėnesį: 100 Lt


Šiame straipsnyje: bendrabutisbarakas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių