Rašytojai K. Sabaliauskaitei įteiktos Vilniaus garbės pilietės regalijos

  • Teksto dydis:

Rašytojai, menotyros mokslų daktarei Kristinai Sabaliauskaitei antradienį Vilniaus rotušėje įteiktos miesto garbės pilietės regalijos.

„Kristina yra tas žmogus, kuris sugeba ne tik parodyti, bet ir įkvėpti bei sekti. Ačiū, didžiulė garbė būti mieste, kurio Garbės pilietė yra Kristina Sabaliauskaitė“, – įteikdamas Vilniaus garbės pilietės ženklą sakė meras Remigijus Šimašius.

K. Sabaliauskaitė yra viena žymiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų, nuo 2002 metų ji gyvena Londone.

Rašytoja žinoma tapo 2008 metais pasirodžius debiutiniam jos romanui „Silva rerum“, vėliau išleistos dar trys serijos knygos.

„Jaučiuosi mergina, kuriai mylimasis viešai prisipažino meilėje. Tas pasimatymas Šv. Valentino dieną su mylimu Vilniumi Rotušėje, o gal reikėtų sakyti ir Vilnia ar Wilno, nes mūsų sostinės pavadinimas skirtingomis kalbomis turi skirtingas lytis. Šis miestas svarbus daugeliui tautų, o jų kalbomis pavadinimas gali būti ir niekatrosios giminės, ir vyrų, ir moterų“, – sakė rašytoja.

„(...) šiandien reikšminga diena ne tik man, bet ir visoms Vilniaus moterims – tokia reikšminga, kad net reikės perkalti Garbės piliečio medalį, kad jame atsirastų užrašas Pilietė – ne dėl savęs, bet apskritai dėl 50 proc. visos žmonijos, dėl visų jūsų Vilniaus ir Lietuvos moterų, kad Lietuvos miestus ir valstybę kuriančių moterų indėlis pagaliau būtų lygiaverčiai pripažįstamas. Labai džiaugiuosi, kad įkalsiu moterišką galūnę medalyje ir kad pramušiau mums visoms dar vienas stiklines lubas”,  – pridūrė ji.

Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus. Garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996-ųjų.

Pastaraisiais metais šį titulą yra pelnę kadenciją baigęs šalies prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, signataras Vytautas Landsbergis, kunigas ir disidentas Julius Sasnauskas, MO muziejaus įkūrėjai Viktoras ir Danguolė Butkai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu na

Nu na portretas
Su amzinai neviltingu veidu

manau

manau portretas
Turėtų Vilniaus gatvių valytoją paskelbti garbės piliete (u), nes jie tikrai daugiau garbės Vilniui daro, nei grafomanė

bet kaip vakar

bet kaip vakar portretas
Šikmašius išsidirbinėjo, lygtais pats būtų tapęs Vilniaus garbės piliečiu, o Sabaliauskaitė tai viso labo jam buvo kaip parodose perkirpimo juostą laikanti mergina.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių