Pereiti į pagrindinį turinį

Radvilų palikuonys – Lietuvoje ir Lenkijoje

2009-09-04 12:51
Radvilų palikuonys – Lietuvoje ir Lenkijoje
Radvilų palikuonys – Lietuvoje ir Lenkijoje / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.
Turinys

Dalyvaudama Radvilų giminės atstovų palaikų lankyme Aldona Leonora Radvilaitė vargiai tramdė ašaras. „Man tai labai svarbu ir jautru“, - graudinosi moteris.

Nors realių istorinių dokumentų, įrodančių, kad ji – garsiosios didikų šeimos palikuonė, nerasta, A.L.Radvilaitė tiki, kad būtent taip ir yra. Jos abu tėvai yra iš kilę iš Radvilų.

„Prieš vestuves jie turėjo gauti leidimą tuoktis iš Vatikano. Gavo, nes buvo tolimi giminaičiai“, - pasakojo A.L.Radvilaitė.

Ji prisiminė šviesios mamos specifinę nosį, panašią į vaizduojamą Barboros Radvilaitės portretuose. Galbūt A.L.Radvilaitė ištikima giminės šaknims ir išpažįsta Reformatų tikėjimą?

„Ne, aš ateiste. Arba gal net labiau prie pagonių – gamtos garbintojų. Bet tikrai ne krikščionė“, - sakė moteris.
Istorikas Alfredas Bumblauskas neatmetė galimybės, kad giminystė tarp A.L.Radvilaitės ir didikų galima. Tačiau istorikai labiau linkę tikėti faktais.

„Šiandien vakare iš Lenkijos pas mus atvyks du tikri Radvilų palikuonys. Jauni žmonės – Mikalojus ir Motiejus Radvilos. Tai rodo, kad istorija mus pasiekia net šiomis dienomis“, - džiaugėsi A.Bumblauskas, primindamas, kad Radvilų valdos buvo išsivarsčiusios po visą Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę.