R. Šimašius: priverstinis grįžusiųjų karantinavimas – nevykęs eksperimentas

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad suderinus su Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centru iš užsienio parvykusios šeimos bus išleidžiamos laikytis karantino namuose.

„Vakar vėlai vakare informavau ministrą pirmininką ir sveikatos apsaugos ministrą, kad priimame šį sprendimą ir dar vakar iš šiltųjų kraštų grįžusio vėlyvo skrydžio vilniečių šeimas paleidome karantinuotis joms priimtinose – paprastai jų pačių – patalpose, šeimos iš kitų miestų apgyvendintos saugiai ir bus paleistos šiandien“, – trečiadienio rytą feisbuke rašė R. Šimašius.

Meras pažymi, kad toks savivaldybės sprendimas neprieštarauja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymui dėl privalomo grįžusiųjų izoliavimo savivaldybės patalpose. Pasak R. Šimašiaus, savivaldybės administracijos sprendimu izoliavimosi patalpomis gali būti paskirti šeimos namai.

„Mes nuo šįryt pradėjom taikyti tvarką, kad šeimos su mažamečiais vaikais gali būti izoliuojami mūsų paskirtose patalpose, kaip numato operacijų centro vadovo sprendimas, bet daugeliu atveju tai būtų pačios šeimos patalpos su įpareigojimu, užtikrinimu, kad ten bus laikomasi izoliavimo priemonių“, – vėliau per spaudos konferenciją trečiadienį sakė R. Šimašius.

„Pagal operacijų centro  vadovo įsakymą šitas variantas visiškai atitinka, nes mes galime paskirti patalpas, kurias mūsų vyriausiasis epidemiologas gali patikrinti, ar jos tinkamos“, – kalbėjo meras.

Pasak R. Šimašiaus, norėdami izoliuotis namie žmonės turės sutikti, kad jų buvimo vieta būtų tikrinama.

„Žmonės turės turėti „gmail“ elektroninį paštą, per elektroninės valdžios vartus pasitvirtinti šį paštą, tada bus susieta jų mobiliam aparate buvimo vieta su jų buvimo vieta, ii galėsim paprašyti kart nuo karto atsiųsti identifikuojančias nuotraukas“, – sakė sostinės savivaldybės vadovas.

R. Šimašius taip pat laikosi pozicijos, kad priverstinis visuotinis parvykusiųjų karantinavimas yra nevykęs eksperimentas.

Jis teigė, kad norinčios savo namuose laikytis karantino šeimos turės turėti saugią ir nuo aplinkinių izoliuotą vietą, nurodyti adresą ir būti ten 14 dienų, sutikti, kad ten bet kuriuo metu galės atvykti savanoriai ir patikrinti, o neradus jų namuose bus taikomos nuobaudos.

Atsiprašau visų šeimų, kurios turėjo patirti tiek streso dėl valstybės sprendimų, kuriais norimo rezultato buvo galima pasiekti ir šeimoms draugiškesniais būdais.

„Kas tokių sąlygų neturi arba su jomis nesutinka, privalės likti savivaldybės skirtose karantinavimo vietose. Baudos už karantinavimosi sąlygų pažeidimą bus griežtos – rizikai vietos čia nėra. Seimui jau būtų laikas susirinkti ir užpildyti šią spragą, sugriežtinant baudas įstatymu“, – sako R. Šimašius.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga trečiadienį patvirtino, kad neatšauks sprendimo dėl visuotinio grįžtančių karantinavimo savivaldybių patalpose, bet žada ieškoti išimčių besilaukiančioms moterims ir šeimoms su mažais vaikais.

Vilniaus meras sako, kad savivaldybės numatyta tvarka su galimybe izoliuotis namie galios visoms šeimoms su nepilnamečiais vaikais, atvyksiančioms į Vilniaus oro uostą. Žadama su šeimomis susisiekti asmeniškai.

„Atsiprašau visų šeimų, kurios turėjo patirti tiek streso dėl valstybės sprendimų, kuriais norimo rezultato buvo galima pasiekti ir šeimoms draugiškesniais būdais. Jei reikės, miestas suteiks bet kokią pagalbą tokioms šeimoms“, – teigia R. Šimašius.

Administracijos direktorius Povilas Poderskis BNS nurodė, kad antradienį į viešbučius karantinui perkelta apie 800 atvykusių žmonių, trečiadienį laukiama dar apie 200-300 atvykstančiųjų. Administracija dar renka informaciją, kiek šeimų ir kitų savivaldybių piliečių buvo išleisti.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu visi iš užsienio grįžę asmenys privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad į tokias patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkins kovą su COVID-19, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.


Šiame straipsnyje: Remigijus Šimašiuskoronavirusaspriverstinis karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

hah

hah portretas
o sostinej pries valanda pempardas kazkas leido dangun,turbut prie naktinio klubo

Grikis

Grikis portretas
Laikas galvot apie islikusiuju gyvuju pasiskiepinima , kai bus parvesta vakcina

Grikis

Grikis portretas
Absurdu , absurdas . Reikejo isvis ne-y-leis-ti ! Dabar Verygos patriotizmas kainuoja Lietuvai milijonus ir parveztini virusa . VERYGA !!!!! Jie ne balsuos uz jus . Just reitingas krites iki minimumo . , nors jus ir datempsit iki pandemijos pabaigos . .
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių