R. Šimašius: pasistenkime, kad karantino nereikėtų pratęsti

 • Teksto dydis:

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius antradienio vakarą socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo svarbia žinute vilniečiams.

Visoje Lietuvoje smarkiai augant COVID-19 ligos atvejų skaičiui, nuo trečiadienio Vilniuje, kaip ir didelėje dalyje kitų Lietuvos savivaldybių, skelbiamas lokalus karantinas. Ką tai keičia miesto gyvenime ir ką svarbu žinoti visiems?

„Taip, turėsime daugiau ribojimų ir mažiau socialinių kontaktų. Taip, galima įžvelgti, kad ne visi ribojimai įgyvendinami nuosekliai – pavyzdžiui, kai vienu metu uždraudžiamas tinklinio būrelis dešimčiai vaikų, bet tuo pačiu metu leidžiama tūkstančiams rinktis į arenas. Bet matau, kad nuoseklesni ribojimai bus taikomi jau šios savaitės pabaigoje, todėl kviečiu visus atsakingai laikytis šių taisyklių. Mes iš savo pusės įgyvendinsime visus nacionalinės valdžios sprendimus, kurie skirti vilniečių saugumui užtikrinti, net jei jie ne visada yra nuoseklūs – šiuo metu svarbu visiems dirbti susitelkus, – rašo R. Šimašius. – Taip pat labai tikimės, kad rinkimus laimėjusios politinės jėgos ir būsima Vyriausybė aktyviai įsitrauks į situacijos valdymą ir nebebus taip, kad vos vieną atsakingą darbą turėjęs Sveikatos apsaugos ministras paima ir sugadina jį, palikdamas NVSC be pakankamo finansavimo, vadybos ir – svarbiausia – žmonių. Tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl antroji banga plinta nevaldoma – NVSC palikta be resursų kovoti su virusu.“

Anot mero, niekas nenori tokio karantino, koks buvo pavasarį, todėl tikisi, kad ribojimai bus taikomi nuosekliai, palaipsniui, remiantis duomenimis. „Absoliuti dauguma mūsų galime dirbti nuotoliniu būdu iš namų, tvarkingai dėvėti kaukes viešosiose erdvėse, laikytis atstumų viešojo maitinimo įstaigose, nesigrūsti viešajame transporte ar baruose. Artėja Vėlinės, kurios šiemet, kaip ir praėjusios Velykos, gali būti kitokios. Turėkime mažiau socialinių kontaktų – įvertinkime, kad bendrauti galime ir saugesniais būdais. Kalbu iš patirties, po kurios darbinius kontaktus sumažinau iki minimumo. Mūsų laukia nelengvas ruduo ir žiema, tačiau kai matome, kad COVID-19 virusas sparčiai vėl plinta Lietuvoje ir visoje Europoje, turime padaryti pauzę įprastame gyvenime. Nereikia atsisakyti visko – mes nenorime, kad būtų uždarytos kultūros įstaigos, teatrai, muziejai, restoranai ar dar svarbiau – vaikų darželiai ir mokyklos. Nes už kiekvienos veiklos stovi ten dirbantys žmonės – padėkime jiems išsaugoti darbo vietas. Tačiau prieš atlikdami bet kokią veiklą, įvertinkime, ar ji tikrai saugi jums ir jūsų artimiesiems, ypač vyresnio amžiaus“, – prašė meras.

Kol kas tik dvi savaites – pasistenkime, kad karantino nereikėtų pratęsti ilgesniam laikui.

Svarbus pokytis – kaukių dėvėjimas tiek viešose vidaus patalpose, tiek lauke tampa privalomas. Meras ragina nebijoti sudrausminti tų, kurie neteisingai ir nesaugiai nešioja kaukes, pasikabinę jas po smakru ar dengdami tik burną, ir tų, kurie nesilaiko saugių atstumų, rizikingai būriuojasi. „Kol kas tik dvi savaites – pasistenkime, kad karantino nereikėtų pratęsti ilgesniam laikui, – rašė meras.  – Jei viruso atvejų skaičius augs, ribojimai gali būti griežtinami, tai sukels daugiau nepatogumų visiems, todėl prašau visų – parodykime vilniečių vieningumą, susitelkime ir elkimės atsakingai bei sąmoningai. Vilnius su virusu ir toliau kovos dviem frontais, kaip tai darėme pavasarį – skatinsime prevenciją ir padėsime medikams, kurie gelbėja gyvybes tų, kurie jau susirgo. Taip pat padėsime miestiečiams suprasti karantino ribojimus, pasistengsime juos komunikuoti aiškiau nei tai daro nacionalinė valdžia. Jau atnaujiname ir mūsų svetainės karantinas.lt turinį.“

Keturi svarbiausi dalykai, kuriuos turime prisiminti:

Kaukių dėvėjimas viduje ir lauke;

Saugaus socialinio atstumo laikymasis;

Higienos taisyklių laikymasis – plaukime rankas, vėdinkime patalpas, laikykimės čiaudėjimo etiketo;

Dirbkime nuotoliniu būdu, kiek tik tas įmanoma.

Primename, kad Vilniuje nuo trečiadienio Vyriausybė paskelbė karantiną, jis taip pat įsigalios Kaune ir Klaipėdoje bei dar penkiose savivaldybėse.

Įskaitant šias savivaldybes, iš viso karantinas galios 21-oje savivaldybėje.

Lietuvoje sergamumas COVID-19 šiuo metu siekia 168,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Kauno mieste šis rodiklis siekia 277,5, Vilniuje –  343, Klaipėdoje –  311.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilniaus žmonės

Vilniaus žmonės portretas
Kada vyks neeiliniai Vilniaus mero rinkimai? Ateitume jau iš vakaro....

VILNIETĖ

VILNIETĖ portretas
EIK TU PO VELNIAIS VELNIO NEŠTAS IR PAMESTASVILNIUI KAI TAS VIRUSAS GREI NEŠIOŠI KAUKES ANT ŠIKNOS NUO AIDS

VILNIETIS

VILNIETIS portretas
DURNELI TU TAI PRIIMK ISTATIMA UZDARYNEK NAKTINIUS KLUBUS O NE PO KELNEM LISK PAS SIMONKO GEJU IR LAISVES AEMONAITES UZPAKALIU)))))))))))
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių