R. Šimašius pasiskiepijo trečia COVID-19 vakcinos doze: ačiū mokslui už gyvybių gelbėjimą!

  • Teksto dydis:

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šeštadienį „Litexpo“ rūmuose įsikūrusiame vakcinacijos centre pasiskiepijo trečiąja koronaviruso vakcinos doze.

„Ačiū Vitalijai ir Gitanai už trečiąjį skiepą, savanoriams ir darbuotojams už tai, kad viskas vyksta kaip suplanuota ir turi būti Vilniuje – paslaugiai ir preciziškai. Ačiū vilniečiams, kad taip gausiai skiepijatės. Ir ačiū mokslui už gyvybių gelbėjimą!“ – po skiepo įrašą socialiniame tinke paskelbė sostinės vadovas.

Pavasarį Vilniaus meras R. Šimašius nuo koronaviruso skiepijosi „Vaxzevria“ („AstraZeneca“) vakcina.

Galima skiepytis po keturių mėnesių

Nuo trečiadienio visi pilnamečiai gyventojai gali revakcinuotis trimis vakcinomis: „BioNTech ir Pfizer“ vakcina „Comirnaty“ arba „Janssen“ vakcina sustiprinančioji dozė skiriama praėjus keturiems mėnesiams po pilnos vakcinacijos, gamintojo „Moderna“ skiepai „Spikevax“ – po šešių mėnesių, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ačiū vilniečiams, kad taip gausiai skiepijatės. Ir ačiū mokslui už gyvybių gelbėjimą!

Iki šiol sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze pasiskiepyti buvo galima praėjus šešiems mėnesiams nuo pilnos vakcinacijos.

Kaip ir iki šiol, sustiprinančioji „Janssen“ vakcinos dozė gali būti skiriama tik tiems gyventojams, kurie pirmą kartą pasiskiepijo būtent šia vakcina.

„Comirnaty“ arba „Spikevax“ sustiprinančioji dozė skiriama gyventojams, vakcinuotiems bet kuria iš keturių Lietuvoje naudojamų vakcinų nuo COVID-19 ligos. „Vaxzevria“ vakcina nebus naudojama revakcinacijai, teigiama SAM pranešime.

Jei revakcinacijai skiriama „Spikevax“ vakcina, vadovaujantis gamintojo ir Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendacijomis, imunitetui sustiprinti bus suleidžiama pusė įprastos šios vakcinos dozės.

Gyventojai, kurie po pilnos vakcinacijos, prieš skiepijimą ar tarp skiepijimų susirgo COVID-19 liga, nebus skiepijami sustiprinančiąja vakcinos doze – persirgus įgytas imunitetas jiems turėtų užtikrinti pakankamą organizmo apsaugą.

„Tai reiškia, kad persirgimas COVID-19 liga yra prilyginamas sustiprinančiajai vakcinos dozei“, – nurodo ministerija.

Tie gyventojai, kurie susirgo dar nepabaigę pirminio skiepijimo kurso, po ligos praėjus 180 dienų turėtų šį kursą užbaigti ir pasiskiepyti antrąja doze.

Retais atvejais, kai po pilnos vakcinacijos žmogaus organizme nesusiformuoja antikūnai, gauti sustiprinančiąją dozę bus leidžiama anksčiau, praėjus mažiausiai 28 dienoms po paskutinio skiepo. Tokiu atveju, ne anksčiau kaip 28-tą dieną po pilnos vakcinacijos gavus neigiamą antikūnų tyrimo rezultatą, gyventojas turėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti jo rekomendaciją, pateikiant įrašą e. sveikatoje, anksčiau pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze.

Statistikos departamento duomenimis, mažiausiai viena vakcinos doze Lietuvoje paskiepyta per 1,84 mln. žmonių, pilnai vakcinuota – 1,59 mln., dar 153 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

po

 po portretas
3 skiepų dozės medeliai daug geriau prigyja net ir ant asfalto..

bigcatwar

bigcatwar portretas
..jei tiket Lancet leidiniu,nesiotojai netenka nuo 20-40 proc orotiniu gebejimu,nieko nuostabaus.

Cha,

Cha, portretas
cha, cha.
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių