Quantcast

R. Šimašius: kovojant su virusu, neužtenka tikėti likimu, kad liga mus aplenks

  • Teksto dydis:

Vilniaus meras teigia, kad griežtas koronaviruso prevencijos priemones ketvirtadienį savivaldybė paskelbė, siekdama kaip galima labiau valdyti užkrato plitimo pasekmes.

„Žiūrint į ateitį, noriu pasakyti, kad mes tikrai šitą virusą įveiksime, bet tai neatsitiks šiaip, savaime, tam reikalingi konkretūs žingsniai (...) Jeigu imamasi labai aiškių priemonių, tai virusas pradedamas valdyti, jeigu ne, jis plinta greičiau. (...) Norime saugoti vilniečių sveikatą, Vilnius gana didelis miestas ir mums turbūt labiausiai pasireiškia šios informacijos aktualumas“, – spaudos konferencijoje savivaldybėje ketvirtadienį sakė Remigijus Šimašius.

Priemonės nėra perteklinės

Pasak jo, priimtos priemonės nėra perteklinės.

„Labai kviečiu visus elgtis atsakingai, žiūrėti į priemones rimtai, nes jeigu kam nors atrodo dabar, kad priemonės yra pernelyg griežtos, galbūt geriau tegul taip atrodo dabar, negu kad po savaitės ar dviejų mes turėtume dešimtis mirčių, kurių šiandien dar galima išvengti arba labai smarkiai sumažinti“, – pridūrė jis.

„Žiūrint į ateitį noriu pasakyti, kad mes tikrai šį virusą įveiksime, bet tai neįvyks savaime. Tam reikalingi konkretūs žingsniai, nes fatališkai pasitikėti likimu, kad kažkaip mus aplenks, tai tikrai negalima, juo labiau žiūrint į neilgą kitų valstybių patirtį, kurias virusas palietė, labai aišku, kad yra du scenarijai“, – kalbėjo R. Šimašius.

Galimų mirčių skaičius skiriasi apie dešimt kartų tarp to, ar priemonės yra griežtos, ar ne.

„Jeigu imamasi labai aiškių priemonių, virusas pradedamas valdyti, jeigu ne – jis plinta greičiau, ir galimų mirčių skaičius skiriasi apie dešimt kartų tarp to, ar priemonės yra griežtos, ar ne“, – pridūrė jis.

R. Šimašius akcentavo, kad, žvelgiant į šiuos kitų šalių pavyzdžius, ir buvo priimtas sprendimas stabdyti viešus renginius, perkelti darbą distanciniu būdu ir t. t.

Vilniaus meras taip pat patvirtino, kad ketvirtadienį dėl plintančio koronaviruso buvo susitikęs su savivaldybei pavaldžių gydymo įstaigų vadovais.

„Šiandien buvau susitikęs ir su mūsų pavaldumo sveikatos įstaigų vadovais, aptarėme operatyvaus, efektyvaus valdymo priemonių paketą (...), kad gydytojai, kuriems tenka didžioji našta, jaustųsi saugūs“, – informavo jis.

Taip pat meras patikino susitikęs su maistą pristatančių įstaigų atstovais, kurie patikino, kad maisto pristatymas į namus vyks sklandžiai.

„Buvau susitikęs su maistą pristatančių įstaigų atstovais, vadovais, jeigu reikės kažkam karantinuotis ir daug kam reikės save karantinuoti arba gydytojų nurodymais karantinuoti. Galima užtikrinti, kad maisto pristatymas vyks sklandžiai per maisto pristatymo įstaigas, jeigu kažkam per ten nepavyksta (užsisakyti. – ELTA), tai mes jau vienaip ar kitaip tai užtikrinsim“, – tikino R. Šimašius.

Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis teigia, kad, svarstant dėl barų ir restoranų laikino veiklos sustabdymo, bus orientuojamasi į įstaigas, kurios talpina virš 100 žmonių.

„Dėl barų, restoranų čia atsiranda labai daug niuansų, kai mes turime kavinę su dviem staliukais, tai turbūt nebūtina rekomenduoti jai užsidaryti ir neteikti tų paslaugų, bet yra didelės kavinės, kurios turbūt prilygsta renginių erdvėms, ir ten gali būti daugiau nei 100 žmonių. Tai maždaug remiantis kitų šalių praktika, tai apie tą žmonių kiekį mes ir orientuosimės“, – kalbėjo miesto meras, pabrėždamas, kad kino teatro lankytojų skaičius taip pat apribotas iki 100 asmenų.

Mes galime suprasti, kad bus atvejų, kai žmonės negalės ateiti į darbą, nes turės prižiūrėti vaikus. Bet tai yra kaina, kurią turime mokėti, norint išsaugoti mūsų senelių ir kitų žmonių gyvybes.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat ieškos sprendimų, kaip nuotoliniu būdu organizuoti kino festivalį „Kino pavasaris“.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius taip pat informavo apie gyventojų užklausoms sukurtą e. pašto adresą sveikas@vilnius.lt, kuriuo visuomenė gali teikti klausimus.

Daugiausia klausimų kyla darželinukų tėvams

R. Šimašius sako, kad, nuo penktadienio stabdant ugdymo procesą visose įstaigose, tikimasi, kad darbas vyks nuotoliniu būdu. Pasak mero, kalbant apie darželių uždarymą, gali būti taip, kad ne visi tėvai turės kam palikti prižiūrėti vaikus.

„Dėl ugdymo proceso, – viena vertus, jis stabdomas darželių ir mokyklų patalpose, kita vertus, (...) mes tikimės, kad distanciniu būdu ar per (elektroninį dienyną. – ELTA) Tamo, ar elektroniniu paštu, kitas priemones bus duodami vaikams namų darbai, daugiau skaitymo. Darbus reikės tikrinti, žiūrėti. Ugdymo procesas kitoks, bet jis vyks“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R. Šimašius.

„Turbūt daugiausia klausimų kyla darželinukų tėvams. Be jokios abejonės, tai iššūkis, ne visi gali su kažkuo susikooperuoti, kažkam palikti (vaikus. – ELTA). (...) Mes galime suprasti, kad bus atvejų, kai žmonės negalės ateiti į darbą, nes turės prižiūrėti vaikus. Bet tai yra kaina, kurią turime mokėti, norint išsaugoti mūsų senelių ir kitų žmonių gyvybes“, – kalbėjo Vilniaus meras.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vajiee, \\\\\.../////

Vajiee,   \\\\\...///// portretas
pyde"Rąstų karnavalas sužlugs.

apsikuitėlis šimaška

apsikuitėlis šimaška portretas
Dar kokią mugę surenk Vilniuje, kvanka tu

Na, šį kartą

Na, šį kartą  portretas
reikia pripažinti, jog SOSTINĖS meras pagaliau ėmėsi kažko, kas iš tiesų privalo būti mero rūpestis. Kiek profesionaliai - matysime.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių