R. Masiulis: negaliu likti nuošalyje, R. Šimašiaus sprendimas – necivilizuotas

Laikinasis susisiekimo ministras Rokas Masiulis įvertino Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sprendimą nuimti nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą.

Pasak R. Masiulio, šis atminimo lentos likimas supriešino visuomenę bei jautrus klausimas taip ir liko neišdiskutuotas. R. Masiulis Vilniaus mero sprendimą laiko neišmintingu bei necivilizuotu.

„(...) mero Remigijaus Šimašiaus veiksmų seka ir jų pagrindimas yra tragiškai neišmintingas. Jei dabartinių išvadų dėl Generolo Vėtros veiklos neužtenka, – kvieskime ekspertus, ieškokime atsakymų, išklausykime visų pusių argumentus, pagerbkime abiejų pusių aukas – tik taip galime tikėtis, kad šios žaizdos ims gyti. Tačiau tai privalome daryti civilizuotai, ne paryčių išpuoliais, kas buvo mėgstamiausias NKVD metodas“, – feisbuko paskyroje rašo R. Masiulis.

Laikinasis susisiekimo ministras teigia, kad klausimas nebuvo išdiskutuotas ir supriešino visuomenę.

„Jau kelinta diena didelė dalis Vilniaus, o, matyt, ir visos Lietuvos yra suskilusios į dvi priešiškas stovyklas dėl atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai nuėmimo. Vyksta tai, apie ką didžiausi Lietuvos priešai gali tik svajoti, – aklo abejingumo volu pervažiavus per skaudžiausias mūsų valstybės žaizdas – žmonės supriešinami. Supriešinami ten, kur buvo proga rasti sutarimą“, – sako ministras.

Negaliu likti nuošalyje – mano senelis kalėjo tame pačiame nacių konclageryje Štuthofe, kaip ir Generolas Vėtra.

Pasak R. Masiulio, Generolo Vėtros lentos nuėmimas palietė jį asmeniškai.

„Negaliu likti nuošalyje – mano senelis kalėjo tame pačiame nacių konclageryje Štuthofe, kaip ir Generolas Vėtra, o vėliau, toje pačioje Generolo Vėtros byloje, buvo teisiamas jau sovietų ir ištremtas į lagerį, lageryje atsidūrė ir mano tėvas. Vilnius pilnas totalitarinių režimų simbolių, o šios atminimo lentos nuėmimui suteikiamas prioritetas. Sovietų kankintas ir nužudytas Generolas Vėtra prilyginamas totalitariniam režimui, kuris jį sunaikino“, – teigia ministras.

„Mūsų žemė permirkusi nekaltų žmonių krauju – lietuvių, žydų, lenkų, rusų, ukrainiečių... Tai, kas vyko karo metu ir pokariu, neįvardysi jokiais žodžiais. Galime tik melsti atleidimo už kančią ir siaubą visų tų žmonių ir jų artimųjų, Lietuvos žmonių, neišskiriant tautybės – melsti atleidimo už baisumus, prie kurių prisidėjo ir žmonės iš tos pačios Lietuvos“, – sako R. Masiulis.

ELTA primena, kad šeštadienio rytą nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos nuimta karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tautos išlikimo pagrindas - GERBT tuos kurie už Ją kovojo ir savo gyvybę atidavė, TIK pasišlykštėjimo verti visokie parsidavę kolaborantai, kurie bando tokius pažemint, svetimų interesus apgint, tokiems š** - AMŽINA Gėda, te užsidega žemė po jų kojomis.

rrs

rrs portretas
nu turbut arabai ten viesbuti sugalvojo pastatyt arab hotel ,juk kaip tik kitoj gatves pusej randasi arabu bustine...ten galit ir arabisku blynu prisipirkt...

Anonimas

Anonimas portretas
...kazkaip galima isivaizduoti shimashiu besislepianti uz kampo ,kai darbininkams patikejo "juoda "darba- musu laisves kovotojui atminimo lenta ishvietinti ,,,kaip tai dare okupantai dar JAM gyvam esant ,,,Islysk is uz kampo ,mes tau nieko nedarysim,,,na,nebent apspiausim
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių