Provokacija su Rusijos vėliavomis: kodėl pasirinktos Grigiškės?

 • Teksto dydis:

Vilniuje, Grigiškėse, rugsėjo 22 d. naktį patirtas tikras vandalų išpuolis: aerozoliniais dažais skirtingose vietose išpurkštos Rusijos vėliavos, prirašinėta įvairių užrašų. Ką apie tai mąsto šokiruoti gyventojai, LNK reportaže pasakojo Grigiškių „Vokės bendruomenės“ pirmininkė Daiva Sinkuvienė.

Viskas prasidėjo nuo to, kai vandalizmo aktą pastebėję gyventojai pradėjo siųsti nuotraukas D. Sinkuvienei.

„Per „Messenger“ žmonės pradėjo siųsti nuotraukas, pranešimus, kažkas atsitiko. Pamatėme, kad daugelyje vietų išpieštos Rusijos vėliavos, angliškai prirašinėta. Tunelių praėjimuose, visur. Išgyvenome šoką, skambinome 112 ir Grigiškių seniūnijai“, – dalijosi D. Sinkuvienė.

Teigiama, esą seniau rusų bendruomenė nekeldavo jokių problemų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Rusų bendruomenė nebuvo labai aktyvi, labiau gegužės 9 d. pasireikšdavo prie kareivių kapų. Esame išsigandę, nustebę ir nuliūdę“, – emocijas liejo D. Sinkuvienė.

Įtariama, kad vandalizmo akto vykdytojas nusprendė tyčia paišyti tose vietose, kur pravažiuoja daug mašinų, buriuojasi žmonės.

„Aiškiai matosi važiuojant keliu Vilnius-Kaunas. Tikriausiai jau pusę Lietuvos bus matę“, – apgailestavo pašnekovė.

Kodėl būtent Grigiškės?

Kyla klausimas, kodėl tokiam išpuoliui pasirinktos būtent Grigiškės.

„Greičiausiai, kad paprovokuotų. Tikriausiai bando sukiršinti“, – spėliojo D. Sinkuvienė.

Mes tikrai mylim visus lietuvius, lenkus, rusus, totorius, baltarusius.

Daugiausiai emocijų sukėlė vandalų pasirinktos vietos.

„Šokiravo, kad pasirinkta automagistralė. Ten, kai būdavo renginiai, iškeldavom Lietuvos vėliavą“, – sakė D. Sinkuvienė.

„Mes tikrai mylim visus lietuvius, lenkus, rusus, totorius, baltarusius. Visi jie gyvena Grigiškėse ir tikrai neleisim mūsų kiršinti“, – užtikrino D. Sinkuvienė.

Labai svarbu pabrėžti vienybę, nes feisbuke jau pastebėta įvairių kivirčų dėl vandalizmo akto.

„Mūsų feisbuko grupėje jau pradėjo kapotis, žmonės nepatenkinti vieni kitais“, – komentavo D. Sinkuvienė.

Situacijos nepalengvino ir tai, kad Grigiškėse gyvena nemažai pabėgėlių iš Ukrainos. Jiems tai patogus rajonas dėl lingvistinių priežasčių.

„Mūsų bendruomenė globoja daugybę ukrainiečių. Jie pasirinko Grigiškes, kad būtų lengviau susikalbėti, pas mus daug kas kalba rusų kalba. Jiems lengviau gyventi čia. Apie 300 šeimų iš Ukrainos gyvena ir dabar išsigando“, – sakė D. Sinkuvienė.

Spėliojama, galbūt šį aktą atliko kažkas iš vietinių. Juk žinota, kur tiksliai piešti, kur renkasi žmonės,  keliamos vėliavos per šventes.

G. Skaraitienės/BNS nuotr.

Policijai situacija žinoma

„Policininkai reagavo labai greitai. Pareigūnai atvažiavo iš pačio ryto, apžiūrėjo tas vietas, patikrino. Vėliava gali kabėti, viskas gerai, bet pažeista viešoji tvarka. Dabar dvi institucijos turės uždažyti tas vėliavas: Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Turi paskaičiuoti padarytą žalą ir perduoti duomenis į policiją“, – pasakojo D. Sinkuvienė.

Ženklai išpaišyti specialiais dažais, kurių paprastais būdais nuvalyti neišeina.

„Turėsime laukti, kol viskas bus sutvarkyta“, – nusivylė D. Sinkuvienė.

Bendruomenėje šiuo metu vyrauja niūrios nuotaikos.

„Mes neturime jokių atsakymų, vien tik klaustukai. Galbūt, kai viskas aprims, kažkas pasipasakos. Dabar absoliuti tyla“, – teigė D. Sinkuvienė.

Tokie dalykai gali kartotis, tad bendruomenė svarsto galimybę bendradarbiauti su policija, kad būtų galima užkirsti tam kelią.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Elisabete Rosa Bogas Batista Da Silva

Elisabete Rosa Bogas Batista Da Silva portretas
Paštas: Credito.activo@laposte.net / PASKOLOS PASIŪLYMAS. Pone, ponia, įmonė ar asmuo, jūs ieškote paskolos savo veiklai atnaujinti, paskolos projektui įgyvendinti, paskolos namui, paskolos verslui, paskolos automobiliui įsigyti, paskola savo verslui kurti, paskola asmeniniams poreikiams tenkinti, tada pas mus viskas galima. Suteikiame asmenines ir verslo paskolas nuo 5.000€ iki 8.000.000€ su nominalia 03% palūkanų norma, nepriklausomai nuo prašomos sumos. Susisiekite su mumis ir nurodykite tikslią paskolos sumą bei grąžinimo terminą. Kreditas jus įpareigoja ir turi būti grąžintas. Paštas: Credito.activo@laposte.net

Manau, išpūstas reikalas

Manau, išpūstas reikalas portretas
Nemanau, kad tai provokacija. Gali būti paprasčiausiai koks žmogus, kuris jaučiasi pažemintas, įžeistas. Objektyviai dirbantys pasaulio žurnalistai, kurie vis dėlto pateko į Ukrainą stebėti įvykių ir JAV įžymi ukrainiečių kilmės politikė Spartz yra vieningos nuomonės: Zelenskus labai korumpuotas, parama gyventojų ukrainiečių nepasiekia. Taip pat buvo rasta įrodymų, kad ukrainiečiai ne kartą su dronais mėgino sukelti atominį sprogimą Zaporižės atominėje jėgainėje liepos mėnesį ir rusai sėkmingai tuos dronus numušė. Tas faktas, kad randa masines kapavietes, dar nieko nesako. Yra įrodymų, kad skerdynes ir prievartavimas vykdė patys ukrainiečiai, ne rusai. Iš viso. Zelenskus padarytas kalbančia galva. Jis aktorius ir tiesiog tai jo rolė. Objektyviai vertinant, greičiausia rusai vykdo teisingą kovą. Ir tikrai laimės rusai, ne ukrainiečiai. tarpusavyje išsižudys daugybė žmonių. Teritorijoje kur itin derlingos žemės jūra apsigyvens nauji žmonės iš JAV, JK. Kam už juos kariauti?

Anonimas

Anonimas portretas
JEigu lietuvoje viskas galima kodel gi ne ,saugumas nekreipe demesio,galima daryti ka nori,
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių