Protestuojantys basi pareigūnai - tik pradžia (papildyta 13.24 val.)

Balandžio 2 dieną, Vilniuje ir visuose Lietuvos apskričių centruose priešgaisrinės apsaugos, muitinės, sienos apsaugos ir policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos surengė įspėjamąją akciją. Policija protestuoti žada sekmadienį.

„Basas pareigūnas – nesaugūs žmonės“

„Mes – pareigūnai – jau esame basi. Nepaisant to, kol kas sukandę dantis vykdome savo pareigas. Tačiau bijome, kad nuskurdinta Lietuvos teisėsauga greitu laiku nebesugebės apginti žmonių nuo sunkmečiu vis aktyviau veikiančių nusikaltėlių. Todėl esame čia ir prašome šalies valdžios nustoti griauti teisėsaugos sistemą.“, - teigė protesto akciją organizavusio Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vytautas Bakas.

Protestuojantys basi gaisrininkai, muitininkai, pasieniečiai ir policininkai valdžios atstovams įteikė simbolines dovanas – gesintuvą ir bananą.

„Jei situacija nesikeis, žmonės Lietuvoje greitai patys turės gesinti degančius namus ar gintis nuo plėšikų. Norime, kad ir politikai tam būtų pasiruošę.“, - aiškino Saulius Džiautas, Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo (LUGPSS) pirmininkas.

Pareigūnus taip pat stebina Vyriausybės vadovo nuolat kartojami pareiškimai, esą policininkų darbo užmokestis didėjo. Anot V. Bako, 2008 m. policininkų darbo užmokesčiui buvo skirta 482 milijonai litų, o šiais metais numatyta skirti 465 milijonus litų.

Profesinės sąjungos įspėjamąja protesto akcija „Basas pareigūnas – nesaugūs žmonės“  kviečia Vyriausybės atstovus grįžti prie derybų stalo ir kartu spręsti su teisėsaugos sistemos finansavimu susijusias problemas.

Reaguodamas į pareigūnų protestus, policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas ketvirtadienį kreipėsi į Vidaus reikalų ministrą prašydamas pavesti Vidaus reikalų ministerijos padaliniams skubos tvarka patikrinti statutinių valstybės tarnautojų darbo užmokesčio fondo planavimą, paskirstymą ir panaudojimą 2008-2009 metais Policijos departamente.

Verbų sekmadienį protestuos pareigūnų vaikai

Tuo metu Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga balandžio 5 dieną ketina pratęsti akciją „Aš pigus, tu-nesaugus“ ir žada surengti eitynes Gedimino prospektu bei mitingus prie Seimo ir LR Vyriausybės.

„Verbų sekmadienį, išeidami į gatves su šeimos nariais ir vaikais, pareigūnai savo vaikų lūpomis kreipsis į valstybės vadovus ir politikus, norėdami kad visi Lietuvos vaikai augtų saugioje visuomenėje ir pagaliau būtų išgirsti ir įgyvendinti pareigūnų pateikti reikalavimai.

Portalas primena, kad kovo 27-ąją prie Seimo, Vyriausybės ir Finansų ministerijos jau vyko policininkų, ugniagesių ir pasieniečių protesto įspėjamosios akcijos. Tąkart pareigūnai savo nepasitenkinimą reiškė dėl atlyginimų mažinimo, tačiau su protestuojančiais pareigūnais susitikti atvykęs vidaus reikalų ministras Raimondas Palaitis piketuotojams nieko gero pažadėti negalėjo. Esą sunkmečiu grąžinti prieš metus buvusius atlyginimus yra nerealu.


Šiame straipsnyje: policijamitingas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių