Protestuojantys aklieji ir silpnaregiai reikalauja vadovo galvos (papildyta)

Vilniuje, prie Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) būstinės susirinkę šios organizacijos nariai reikalauja LASS pirmininko Osvaldo Petrausko atsistatydinimo. Daugiau kaip dvidešimt aklųjų ir silpnaregių iš visos Lietuvos O.Petrauską kaltina LASS turto išparceliavimu, neįgaliuosius įdarbinusių įmonių žlugdymu.

Kaltina turto švaistymu

Kaip portalui teigė piketuojančių LASS narių atstovas Saulius Plepys, O.Petrauskui iškeltas ultimatumas. Jeigu jis kartu su savo pavaduotojais neatsistatydins iki birželio 4 d., LASS nariai dėl sąjungos vadovybės veiksmų kreipsis į prokurorus.

„Mūsų Sąjungos nariai niekada nežinojo, kiek lėšų gaunama už nuomojamas patalpas, o ką jau bekalbėti apie tai, kad pastatai ar patalpos parduodamos slaptai, be aukcionų ir kelis kartus pigiau nei rinkos kaina“, - rašoma protestuojančių LASS narių rezoliucijoje.

Anot protesto dalyvių, LASS vadovybė spaudžia pinigus iš Sąjungos turto, palieka jos narius be darbo. Kaip to pavyzdys pateikiamas Panevėžio bendrovės „Regovitus“ bankrotas. Rezoliucijoje teigiama, esą įmonės bankrotas buvo tyčinis, o jos turtas staiga prapuolė. LASS centro taryba neva ruošia ir planuoja dar trijų įmonių Kaune, Šiauliuose bei Klaipėdoje likvidavimą ir jų nekilnojamojo turto pardavimą.

Trauktis neketina

Pats O.Petrauskas šiuo metu atostogauja. Jis į darbą grįš trečiadienį - jam iškelto ultimatumo priešpaskutinę dieną. Tačiau nei jis, nei jo pavaduotojai neketina paklusti piketuotojų reikalavimams.

„Kiekvienas žmogus turi teisę išsakyti savo nuomonę. Jie sumanė daryti piketą ir tą daro. Nei mes galime tai skatinti, nei uždrausti. O dėl įvairių reikalavimų bei kaltinimų - jau nuo kovo mėnesio siunčiami raštai iš Panevėžio į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl „Regovitus“. Dar pernai liepą gamybą šioje įmonėje sustabdėme, kadangi jos veikla buvo nuostolinga. Ieškojome alternatyvų, bet nieko nepavyko padaryti. Žinoma, žmonės, kurie dirbo toje įmonėje (neregių ten dirbo apie 40), yra nepatenkinti. Bet mes su jais pilnai atsiskaitėme, nei vienas neliko be išmokų“, - portalui aiškino LASS pirmininko pirmasis pavaduotojas Sigitas Armonas.

Pasak jo, padėtimi skundžiasi mažuma darbo netekusių aklųjų ir silpnaregių, o kaltinimai turto išparceliavimu neva yra nepagrįsti. „Turtas buvo parduotas ne dėl to, kad kažkas tai sugalvojo, o kad stabilizuoti įmonių situaciją, gelbėti jas“, - tikino S.Armonas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių