Quantcast

Protestas: geriausi Lietuvos dailės darbai pristatomi nemokamai

„Litexpo“ parodų rūmuose jau dabar jaučiamas akvarelės, drobės, tušo, aliejinių dažų, molio, medžio ir tašyto akmens kvapas. Šį penktadienį čia prasideda „II-oji Lietuvos šiuolaikinės dailės kvadrienalė“.

Daugiau nei šimtas gerai žinomų ir savo kūrybos kelią dar tik pradedančių menininkų eksponuos savo darbus, sukurtus per pastaruosius ketverius metus.

Turtingesnė nei pirmoji

Parodą organizuojančios Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkas Eugenijus Nalevaika džaiugėsi, kad II – oji dailės kvadrienalė yra žymiai gausesnė nei pirmoji – tiek savo kūriniais, tiek stilių įvairove.

„Pagrindinis  kvadrienalės tikslas – pristatyti kuo daugiau šiuolaikinių profesionalaus meno kūrinių, sudaryti galimybes menininkams pademonstruoti savo kūrybinius gabumus bei Lietuvos žiūrovams ir užsienio svečiams įvertinti dabartinę dailę“, - paaiškino organizatorius.

Į parodą, E.Nalevaikos teigimu, priimti tik tie darbai, kurie  buvo sukurti per praėjusius ketverius metus, o dalyvauti atrankoje galėjo tiek pradedantys, tiek patyrę menininkai.

„Vienas iš išskirtinių šios kvadrienalės bruožų yra tas, kad dalyvauti čia gali ne tik menininkai, priklausantys LDS, bet ir kitų organizacijų kūrėjai. Galbūt todėl taip padidėjo dalyvių skaičius“, - teigė menininkas.“

Anot jo, žiūrovai parodoje galės pamatyti ne tik tapytus paveikslus, bet ir grafikos, fotografijos, skulptūros, taikomosios dailės, keramikos, stiklo darbus.

Dailininkų dovana

Ši paroda, kaip teigė E.Nalevaika, yra dovana Vilniaus gyventojams bei svečiams, nes, kaip reta, įėjimas į renginį yra nemokamas.

„Tokia parodos koncepcija – nemokamas įėjimas -  yra tarsi mažas protestas prieš valdžią, kuri paskutiniu metu labai skriaudžia menininkus ir konstatuoja, neva mes nuolatos kažko reikalaujame. Dabartiniai įstatymai mums tikrai yra labai nepalankūs, bet dėl to negalime nustoti kurti. Skaudu, kad menininkų darbas nevertinamas, laikomas valstybės našta, tačiau niekas nesupranta arba nenori pripažinti, jog praktiškai visa dailininkų veikla yra labdaringa“, - apie nelengvą kūrėjų situaciją kalbėjo LDS pirmininkas.

Pasak jo, dažniausiai nuo į parodą nupirktų bilietų sumos nė centas nenubyra kūrėjui. Todėl LDS komisija  pasitarusi nusprendė, kad neverta daryti įėjimo mokesčio į renginį.
Kūrinių nusipirkti nepavyks

E.Nalevaika teigė, kad parodos metu lankytojai galės pabendrauti su menininkais, padiskutuoti, rinks gražiausią, jų manymu, kūrinį, tačiau ekspozicinių darbų įsigyti negalės.

„LDS taip jau nusprendė, kad darbai parodos metu nebus parduodami. Tiesiog būtų nelogiška, nes paroda vyks net tris savaites“, - paaiškino menininkas.

Tačiau jis pridūrė, kad iškiliausi kvadrienalės ekspozicijos kūriniai bus premijuojami.

„ Kvadrienalės parodos premija – vienas labiausiai prestižinių Lietuvos dailininkų sąjungos apdovanojimų“, - sakė E.Nalevaika.


Šiame straipsnyje: kvadrianalėnalevaika

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių