Quantcast

Prokurorai tiria ir Vilniaus valdžios sutartį su „Dalkia“

Prokurorams pradėjus tirti Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdomos didžiausios Lietuvoje centralizuotai šilumą tiekiančios bendrovės „Vilniaus energija“ veiklą, bus įvertinta ir Vilniaus valdžios sutartis su „Dalkia“ dėl sostinės šilumos ūkio nuomos, teigia prokurorai.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Simonas Slapšinskas, komentuodamas ikiteisminį tyrimą, susijusį su „Vilniaus energija“, BNS penktadienį teigė, jog 2002 metais pasirašyta 15 metų trukmės sutartis su „Dalkia“ dėl šilumos ūkio nuomos taip pat bus prokurorų akiratyje.

„Tyrimo metu bus analizuojama daug, eilė aplinkybių, viena iš jų - tikrai ir sutarties pasirašymas su “Dalkia", - penktadienį spaudos konferencijoje sakė S.Slapšinskas.

Ketvirtadienį atlikta apie 20 kratų aštuoniose įmonėse, susijusiose su „Vilniaus energija“. Nors prokuratūra nekomentuoja, kokiose įmonėse atliktos kratos, „Icor“ valdybos pirmininkas Andrius Janukonis penktadienį viešai patvirtino, jog kratos atliktos bendrovėse „Vilniaus energija“ bei su ja susijusiose „Bionovus“, „Axis Industries“ ir „Icor“ bei kitose, kurios gauna didžiausius, šimtais milijonų litų vertinamus „Vilniaus energijos“ užsakymus.

2002 metais Vilniaus miesto šilumos ūkis 15-kai metų buvo išnuomotas koncernui „Dalkia“, kurio įkurta antrinė įmonė „Vilniaus energija“ įsipareigojo iki 2017 metų į Vilniaus šilumos tinklus investuoti apie 579 mln. litų. Iki 2010 metų vasaros pradžios įmonė teigė atlikusi beveik visas investicijas - 518,2 mln. litų, iš jų 274,4 mln. litų investuota iš vilniečių mokėto šildymo tarifo.


Šiame straipsnyje: Vilniaus energijaDalkia

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių