Prokurorai pradėjo tyrimą dėl įstiklinto pastato Gedimino prospekte

Prokurorai pradėjo viešojo intereso gynimo tyrimą dėl kultūros vertybių registre esančio pastato sostinės Gedimino prospekte įstiklinimo.

Šių veiksmų Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai ėmėsi po to, kai lapkričio pabaigoje Lietuvos aukščiausiasis teismas konstatavo, jog Architektų rūmai neturi teisės ginčyti sprendimų dėl saugotino pastato įstiklinimo, nes jie priimti anksčiau nei rūmai gavo teisę tiesiogiai kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo.

„Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai savo iniciatyva pradėjo tyrimą – šiuo metu renkama medžiaga“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Vilniaus savivaldybė pastatui įstiklinti pritarimą davė 2014 metais, o galutinį leidimą išdavė 2017-aisiais. 2018 metų vasarą pastato pirmojo aukšto įstiklinimas sukėlė paveldosaugininkų pasipiktinimą bei daug diskusijų viešojoje erdvėje.

Lietuvos architektų rūmai, gindami viešąjį interesą, į teismą kreipėsi 2018 metų rugpjūtį, o Vilniaus apylinkės teismas buvo pripažinęs, jog dalis statybos darbų Gedimino prospekto ir A. Jakšto gatvių sankirtoje buvo neteisėti, tačiau Vilniaus apygardos, o vėliau – ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad Architektų rūmai neturėjo teisės kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo.

„Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ gavęs leidimus, 2018-ųjų vasarą įstiklino atvirą pastato Gedimino pr. 27 pirmo aukšto dalį ir ten norėjo įrengti sezoninę kavinę. Daugiau nei 3,2 tūkst. kv. metrų ploto patalpas pastate įmonė valdo nuo 2007-ųjų.

Kultūros paveldo departamento teigimu, 1938-aisiais pagal lenkų architektų modernistų Jerzy Soltano (Jiežio Soltano) ir Stanislawo Murczynskio (Stanislavo Murčinskio) projektą statyta tuometė Visuomeninio draudimo įstaigos būstinė yra vienas vertingiausių tarpukarinio Vilniaus moderniosios architektūros statinių. Į Kultūros vertybių registrą pastatas įtrauktas 1993 metais.

KPD vertinimu, Gedimino prospekte 27-uoju numeriu pažymėto pastato pirmojo aukšto erdvė tarp kolonų buvo įstiklinta nelegaliai ir taip buvo pažeista pastato vertingoji savybė – funkcionalizmo stiliaus fasadų architektūrinio sprendimo visuma.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prokuroro. Zmona

Prokuroro. Zmona portretas
Kad taip prokurorai pradetu kibti ir prie istiklintu balkonu, ivairiu priestatu ar atskiru iejimu per pirmo auksto langus.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių