Quantcast

Prokuratūra išdavė arešto orderius buvusiems Vilniaus OMON vadovams

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė išdavusi Europos arešto orderius buvusiems Vilniaus OMON vadovams Boleslovui Makutynovičiui ir Vladimirui Razvodovui, kurie kaltinami dėl 1991 metais įvykdytų nusikaltimų prieš Lietuvą.

Juos Lietuvos prokurorai kaltina nusikaltimais žmoniškumui ir karo nusikaltimais, už kuriuos netaikomas senaties terminas. Abu įtariamieji yra Rusijos piliečiai, Maskva juos atsisako išduoti Lietuvai.

Sovietų Vidaus kariuomenės Vilniaus Ypatingos paskirties milicijos būrio, vadinamojo OMON'o, vadovai kaltinami dėl to, kad „vykdant valstybės politiką, dideliu mastu arba sistemingai užpuldinėjo, žudė civilius arba sunkiai sutrikdė jų sveikatą“ ir „dėl tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimo ar kitokio nežmoniško elgesio su jais“.

Įtarimai teisme buvo perkvalifikuoti pernai gruodį. Vasarį buvo paskelbta jų paieška.
Anot Generalinės prokuratūros pranešimo, šiemet kovą Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į Rusijos teisėsaugos institucijas su teisinės pagalbos prašymu dėl įtariamųjų gyvenamųjų vietų nustatymo. Buvo prašoma įteikti įtariamiesiems Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo nutartis, pasiūlyti jiems atvykti į Lietuvą duoti parodymus apie pareikštus įtarimus ir dalyvauti procese.

Prokuratūros atstovai anksčiau BNS sakė, kad B. Makutynovičius bei V.Razvodovas kaltinami dėl veiksmų prieš Lietuvą nuo 1991-ųjų sausio 11 iki 1991-ųjų rugpjūčio 25 dienos.

1991 metų sausio 13-osios naktį, Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių. Tų pačių metų liepos 31-ąją Medininkų muitinės poste buvo nužudyti septyni policijos ir muitinės pareigūnai, saugoję sovietų tuomet dar nepripažintos valstybės sieną.
Tuometinio valstybės vadovo Vytauto Landsbergio teigimu, tuo metu „omonininkai“ užpuldinėdami valstybės institucijas „vykdė teroro politiką ir teroro praktiką Lietuvoje“.


Šiame straipsnyje: OMONGeneralinė prokuratūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
pabudo loxai kaip cia taip nutiko ka ? gal jau kgbistu prokuraturoje sumazejo :)))))) .

Jei nesi karys - patylėk

Jei nesi karys - patylėk portretas
Kariai - eiliniai piliečiai. Sąjūdis neturėjo pasinaudoti karine jėga visuomenei gąsdinti ir neturėjo teisės sukelti suirutės. Pagarba žuvusiems.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių