Quantcast

Prokuratūra į laisvę paleido teisėjo papirkimu įtariamą advokatą

Vilniaus apygardos prokuratūra į laisvę paleido teisėjo Ryšardo Skirtuno papirkimu įtariamą advokatą Vitoldą Petravičių.

Bylos tyrimui vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius BNS sakė, kad advokatui skirtas vieno mėnesio trukmės suėmimo terminas baigėsi praėjusios savaitės pabaigoje.

„Kreiptis į teismą dėl suėmimo pratęsimo, manau, būtų buvę netikslinga, nes visi būtini tyrimo veiksmai atlikti“, - BNS sakė prokuroras L.Kuprusevičius. Pasak jo, V.Petravičiui paskirtos dvi kardomosios priemonės - rašytinis pasižadėjimas neišvykti, jam draudžiama bendrauti su byloje figūruojančiais asmenimis, tarp jų ir teisėju R.Skirtunu.

Teisėjas R.Skirtunas byloje kol kas dar neapklaustas, nes tik pirmadienį įsigaliojo Seimo priimtas sprendimas dėl teisinio imuniteto panaikinimo šiam Vilniaus apygardos teismo teisėjui. Seimo nutarimas šeštadienį buvo paskelbtas ''Valstybės žiniose" ir įsigaliojo pirmadienį.

Tiriant galimą korupciją Vilniaus apygardos teisme, balandį STT pareigūnai buvo sulaikę du Vilniuje žinomus advokatus - V.Petravičių ir Sigitą Juodelį.

S.Juodelis buvo paleistas tą pačią dieną, o advokatas V. Petravičius iš padžių buvo sulaikytas 48 valandoms, vėliau suimtas mėnesiui.

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo 51 metų R.Skirtuno kabinete buvo atlikta krata, rastos kelios dešimtys tūkstančių litų, jie galėjo būti perduoti kaip kyšis. Įtariama, kad kyšis galėjo būti perduotas siekiant palankaus sprendimo Laimono Jurgelevičiaus baudžiamojoje byloje.

Seime generalinis prokuroras Darius Valys yra sakęs, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas R.Skirtunas dėjo pastangų, kad būtų paskirtas į trijų teisėjų kolegiją, kuri nagrinės L.Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą. Jis buvo paskirtas pranešėju šioje byloje. Be to, priimdamas pinigus iš teisiamojo advokato V.Petravičiaus esą pažadėjo palankų nuosprendį jo ginamajam.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl prekybos poveikiu, papirkimo bei kyšininkavimo.

V. Petravičius advokatu dirbo apie 15 metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Vilniaus valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių