Prokuratūra domisi, kodėl į Lietuvą negrįžta į Lenkiją išvežti vaikai

Penki vaikai Vilnios pagrindinėje mokykloje šiais mokslo metais taip ir nepasirodė - Vilniaus apygardos prokuratūra tęsia tyrimą ir aiškinasi, kodėl į vasaros mokyklą Lenkijoje išvykę vaikai namo taip ir nebegrįžo.

„Lietuvos ryto“ televizija ketvirtadienį pranešė, kad 5-7 metų vaikai buvo išsiųsti mokyklai bendradarbiaujant su Lenkijos fondu „Širdis vaikams“. Mažamečiams išvykus neva tik vasarai, ten jiems buvo surastos naujais šeimos, o su tikraisiais tėvais pas notarus Lietuvoje netrukus sutarta, kad lenkai jais rūpinasis iki pilnametystės.

Vilniaus savivaldybės atstovė Lina Juškevičienė sakė, kad lenkai nebeleidžia vaikams susitikti su tėvais ir bendrauti telefonu.

Vaiko teisių specialistai sako, kad pas notarus asocialūs tėvai faktiškai atsisakė teisių į vaikus.

Viena mama, lenkams atidavusi sūnų ir dukrą, padedama socialinių darbuotojų Lenkijoje teismuose pradėjo kovą dėl vaikų susigrąžinimo. Tuo tarpu Lietuvos teismuose kitų keturių vaikų tėvams rengiamasi visiškai apriboti teises į atžalas, tada lenkams atsivertų kelias tapti oficialiais įtėviais ar globėjais.

Su lenkais bendradarbiavusi mokyklos direktorė atleista, o jos vaidmenį vaikų gabenimo kriminale aiškinasi prokurorai. Įtariama, kad į vasaros stovyklas Lenkijoje buvo siunčiami kuo mažesni vaikai ir iš probleminių šeimų.

Vaiko teisių specialistai sako, jeigu Lietuvai nepavyktų susigrąžinti išvežtų vaikų, juos globojančių lenkų laukia ilgos ir sudėtingos įvaikinimo procedūros.NAUJAUSI KOMENTARAI

T

T portretas
tai tik dziaugtusi, kad vaikai gales augti normalesnese seimose. Tipo geriau kad asocialai uzaugintu antra asocialiu pasalpiniu karta ?? aisku valdziai butu geriau, juk jie - uoliausi rinkejai

premjeras

premjeras portretas
o kiek vaiku parduoda i uzsieni ir niekas apie juos daugiau negirdi? pedofilams,gejams, lezbietems rojus...daryk ka nori ir galu nerasi...lietuvos politikieriai labai rupinasi musu ateitim-vaikais,todel ir turesin gera ateiti...

Tai vadinama - misija nemanoma

Tai vadinama - misija nemanoma portretas
Kaip ir VEKS, operos ir baleto teatros rekonstrukcijos dėmės, Medininkų ir kitos rezonansinės bylos kurių išsiaiškinti neįmanoma.Nėra politinės valios.
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių