Profsąjungos surengė įspėjamąją akciją dėl darbo kodekso pataisų

Profesinių sąjungų atstovai sostinėje surengė įspėjamąją akciją, ragindami valdžią nepriimti Trišalės tarybos nepatvirtintų darbo kodekso pataisų.

Neturėdami leidimo protesto akcijai ir nenorėdami pažeisti įstatymų, priešais Vyriausybės rūmus išreikšti savo pozicijos atėjo 9 įvairių Lietuvos profesinių sąjungų susivienijimų atstovai.

Jų nuomone, šiuo metu Vyriausybės svarstomos pataisos eilinius darbuotojus pavers beteisiais darbdavių vergais ir skatins išnaudojimą.

„Blogiausia tai, kad Vyriausybė pataisas priėmė vienašališkai, nepasitarusi su Trišale taryba, kurios sudėtyje yra ir darbuotojų, ir darbdavių atstovai. Mūsų nuomone, jeigu tos pataisos įsigalios, tai labai pablogins bendrą situaciją darbo rinkėje. Dar labiau padidės emigracija ir tai bus smūgis mūsų ekonomikai“, - portalui diena.lt teigė „Solidarumo“ profesinių sąjungų susivienijimo atsakingoji sekretorė Kristina Krupavičienė.

Profesinių sąjungų atstovai ypač kritikuoja darbo kodekso pataisą, kuri skatina perėjimą prie terminuotų darbo sutarčių.

„Visoje Europoje pagal terminuotas darbo sutartis dirbama tik Baltarusijoje. Dirbdami šitaip jūs nebūsite tikras dėl savo rytojaus, nežinosite, kada jus atleis, negalėsite paimti paskolos. Be to, ir išeitinės kompensacijos siūlomos juokingai mažos – atidirbę šešis metus vienoje įmonėje, išeidami gausite kompensaciją tik už 1 mėnesį“, - piktinosi K.Krupavičienė.

„Solidarumo“ atsakingoji sekretorė sukritikavo ir premjero Andriaus Kubiliaus pasiūlymą profsąjungoms, jeigu šios pritars pataisoms, minimalus atlyginimas bus padidintas nuo 800 iki 900 litų.

„Tai gėdingas pasiūlymas. Minimalus atlyginimas ir taip turi būti padidintas be jokių išlygų“, - tvirtino moteris.

Protesto akcijoje taip pat dalyvavęs Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas teigė, kad kol kas profesinės sąjungos nenorinčios trukdyti vykstančioms deryboms. Tačiau jei pastarosios neatneš jokių rezultatų ir Vyriausybė neatsižvelgs į darbuotojų interesus, protestai gali pasklisti po gatves.

„Šiandien vyksta Trišalės tarybos susitikimas Vyriausybėje, ketvirtadienį taip pat  numatomos derybos. Jeigu jų metu nieko nebus nutarta, tuomet planuosime protesto akcijas ir jos bus gerokai didesnio mąsto nei šiandieninė. Šiandieninis mūsų pasirodymas, labiau informacinio pobūdžio“, - pabrėžė J.Neverauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

gele

gele portretas
Tokios baisios situacijos, kaip dabar, dar nera buve... O blogiausia, kad kuo tolyn, tuo blogyn... Labai laukiu Seimo rinkimu. Balsuosiu uz partija Tvarka ir teisingumas. Neseniai skaiciau ju rinkimine programa, tikrai, daug geru siulymu

VLADIMIR

VLADIMIR portretas
PRITARIU .REIKIA IŠEITI JAU I GATVES IR DAR MASIŠKAI.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių