Quantcast

Profesinė sąjunga tikisi apginti dalį atleidžiamų savivaldybės darbuotojų

Stebėdamas pertvarkas sostinės savivaldybėje, darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Darius Šaluga neparanda vilties, kad pavyks apginti bent dalies atleidžiamų tarnautojų interesus.

Nors atleidimo lapelius gavo 200, tikimasi, kad bent kelioms dešimtims jų pavyks įsidarbinti savivaldybei priklausančiose įmonėse. Tiesa, šių valdžios pažadų tikrumu D.Šaluga abejoja.

„Kuriems buvo siūlomos kitos darbo vietos savivaldybėje, dauguma jų sutiko. Atsisakė tik tie darbuotojai, kuriems pasiūlytos naujos pareigos neatitiko jų kvalifikacijos. Bet tokių vienetai. Likę 200 žmonių rytoj metami į gatvę. Dalį jų žadėta vėliau perkelti į savivaldybei pavaldžias įmones, bet kol kas darbas jiems nesiūlomas. Mano nuomone, greičiausiai atleisti tarnautojai ir nebus ten įdarbinami. Ten laisvų darbo vietų nėra, todėl valdžios pažadai man atrodo nepasverti ir nerealūs“, - įtarimais dalijosi D.Šaluga.

Profesinės sąjungos pirmininkas pabrėžė, kad visi atleidžiami tarnautojai dar turi galimybę valdžios vykdomą reorganizaciją skųsti teismui.

Jau dabar su profesinės sąjungos samdyta teisininke konsultuojasi dešimtys atleidžiamų žmonių, kurie įžvelgia reorganizacijos pažeidimus: atleidžiami mažamečius vaikus auginantys, pensijinio amžiaus už poros metų sulauksiantys tarnautojai, nors juos atleisti draudžia Darbo kodekso nuostatos. Tuo trapu darbo vietose paliekami valdančiosioms partijoms lojalūs ir valdžios dėl asmeninių priežasčių mylimi asmenys.


Šiame straipsnyje: vilniaus savivaldybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių