Quantcast

Problemiškiausias Vilniaus parkas - Reformatų

Kaip vieną problemiškiausių vietų centrinėje miesto dalyje "Vilniaus miesto parkų" vyriausioji kraštovaizdžio architektė Ramunė Sanderson išskiria Reformatų parką. Jos teigimu, jam verkiant reikalinga infrastruktūros gerinimo programa.

"Po truputį bandome jį gaivinti renginiais, bet iš tiesų reikėtų tą erdvę perdaryti, pertvarkyti ir labiau pritaikyti žmonių poreikiams", – teigė architektė.

Pasak pašnekovės, visų kitų miesto parkų būklė panaši.

"Gal tik Vingio parkas labiau pasiruošęs priimti lankytojus. Ozo parke kyla šiek tiek problemų dėl neprigyjančių medžių, bet šiaip žmonės labai džiaugiasi šia vieta. Parkas tikrai šiuolaikiškas, gana gerai sutvarkytas. Svarstome, gal ten reikėtų daugiau žaidimo aikštelių, galbūt kokių nors skulptūrų", – sakė R.Sanderson.

Misionierių soduose ir Kūdrų parke, jos teigimu, reikėtų atkurti istorinį paveldą, atgaivinti Trakų Vokę.

"Projektinių pasiūlymų yra, bet techninių dar ne. Viskam sutvarkyti reikia lėšų. Po truputį link to judame, jei nebus krizių, metams bėgant ir tos erdvės pakeis savo veidą", – vylėsi architektė.
Miesto savivaldybės teigimu, atskirai skverams ir parkams tvarkyti neskirta lėšų, nes šias erdves tvarko tie patys rangovai kaip ir visą seniūniją. "Vilniaus miesto parkai", prižiūrintys Jamonto, Vingio, Sereikiškių, Trakų Vokės, Reformatų, Santuokų rūmų bei Ozo (Keturių tvenkinių) parkus ir Petro Cvirkos skverą, Misionierių sodus, kas mėnesį šioms teritorijoms tvarkyti skiria apie 100 tūkst. litų.

"Reformatų parkui rengiami projektiniai siūlymai, paskui reikės techninio projekto. Šią žiemą buvo pašalinti avariniai medžiai, atvertos erdvės. Kalbant apie rekonstrukciją, Reformatų parkas yra vienas pirmųjų sąraše", – sakė savivaldybės atstovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių