Prie Žemės ūkio ministerijos - protestas prieš pieno perdirbimo gamyklą

Prie Žemės ūkio ministerijos prieš naujos pieno perdirbimo gamyklos statybą antradienį protestavo Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga (LMP).

Prognozuoja tragiškas pasekmes

Jos teigimu, šio projekto įgyvendinimas sukels labai neigiamas pasekmes - žala sieks apie 250 mln. Lt, 3 tūkstančiais išaugs bedarbių gretos. 

Pasak LMP pirmininkės Gražinos Gruzdienės, akcijoje leista dalyvauti 200 žmonių, nors buvo prašoma 400-ams.

Ministrui įteikti parašai

Akcijos metu žemės ūkio ministrui buvo įteikta beveik 2,5 tūkst. darbuotojų, dirbančių dešimtyje gamyklų, priklausančių trims didžiausioms šalies pieno perdirbimo įmonėms, parašų.

Taip pat patvirtinta rezoliucija, kuria kreipiamasi į šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Premjerą Andrių Kubilių, taip pat atitinkamų sričių ministrus. Joje reikalaujama užtikrinti darbo vietų išlaikymą ir Lisabonos strategijos laikymąsi, parengti socialinių padarinių švelninimo ir darbuotojų perkvalifikavimo programą, kuri būtų būtina pastačius tokią gamyklą.

Rezoliucijoje taip pat reikalaujama viešai paskelbti ir apsvarstyti naujos perdirbimo gamyklos projektą ir tik įvertinus šio projekto naudą ir pasekmes priimti galutinius sprendimus.

Prašo patikrinti dėl galimos korupcijos

Be to, prašoma kompetentingas institucijas ir instancijas įvertinti vykdomą projektą antikorupcijos, viešų bei privačių interesų derinimo ir skaidrumo požiūriu, kadangi jam naudojami milžiniški ES ir Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigai, o jame dalyvauja ar siekia būti dalininkais privatūs verslininkai, užimantys viešas pareigas, kurias naudoja asmeninių verslo tikslų įgyvendinimui.

Anot profsąjungos pranešimo, darbuotojai protestuoja prieš ministerijos planus statyti naują perdirbimo įmonę už Europos sąjungos ir Lietuvos mokesčių mokėtojų, kurios nemokamai atitektų vienam iš didžiausių pieno gamybos kooperatyvų „Pienas LT“.

Jo vardu, anot protestuotojų, prisidengdami gamyklos dalininkais ketina tapti oligarchinės stambiojo verslo grupuotės „Agrokoncernas“, „Linas agro“ bei kitos didelės bendrovės, kaip antai „Lytagra“ ir pan.

LMP skaičiavimu, šio projekto įgyvendinimas sukels labai neigiamas pasekmes - žala sieks apie 250 mln. Lt, trimis tūkstančiais išaugs bedarbių gretos.

„Dabartinė pieno perdirbimo pramonė gamina pridėtinę vertę turinčius produktus. Jų gamybai reikia daug darbo vietų. Nauja gamykla perdirbs trečdalį pieno ne į pridėtinės vertės produktus, o į pusgaminius (naudojamus kitų produktų gamybai).

Suprantama, kad pusgaminiui gaminti reikia kelis kartus mažesnio darbuotojų skaičiaus. Vadinasi, bus naikinamos darbo vietos, valstybė neteks kasmet jai sumokamų dešimčių milijonų litų mokesčių, šimtai milijonų, investuotų į modernią pieno perdirbimo pramonės įrangą, bus paversta metalo laužu, dar papildomai mokėsime pašalpas bedarbiams“, - pirmadienį spaudos konferencijoje teigė G. Gruzdienė.

Ministras išsakė savo nuomonę

Su piketuotojais atėjęs pakalbėti žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius lieka tos nuomonės, kad būtina palaikyti ūkininkų kooperaciją, nes tai yra vienas iš kelių būdų, kaip padidinti pieno supirkimo kainas.

Ministras priduria, kad dėl šio projekto ir toliau bus diskutuojama. Penktadienį kalbėtis yra kviečiami pieno perdirbimo įmonių savininkai.

Premjeras Andrius Kubilius Lietuvos radijui antradienį sakė, kad kooperatinė bendrovė sukurs konkurenciją, padėsiančią išvengti pieno rinkos monopolizavimo. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių