Prie valdžios įstaigų protestuoja pareigūnai (papildyta 15.10 val.)

Penktadienio vidurdienį prie Seimo, Vyriausybės ir Finansų ministerijos vyko policininkų, ugniagesių ir pasieniečių protesto įspėjamosios akcijos.

Pareigūnai savo nepasitenkinimą reiškė dėl atlyginimų mažinimo.
Per ekonominę krizę dėl sumažintų algų labiausiai nukentėjo 12-14 kategorijos valstybės tarnautojai. Jiems priskiriami kriminalinės policijos tyrėjai, apylinkių inspektoriai.

Policijos, vidaus reikalų sistemos darbuotojų atlyginimai sunkmečiu sumažėjo maždaug 100 litų., tačiau „į rankas“ kai kurie jų gauna net 400 litų mažiau, trūksta lėšų benzinui, komisariatai grimsta į skolas už šildymą, elektrą. Trūksta pareigūnų, o turintys didžiausią patirtį, išdirbę šioje sistemoje dvidešimt ir daugiau metų, policininkai priversti išeiti į pensiją, nes, sumažinus atlyginimą, sumažėjo ir pensijos“, - sakė jau penktadienį policijos rėmimo piketuose dalyvavę politikai.

Su protestuojančiais pareigūnais susitikti atvykęs vidaus reikalų ministras Raimondas Palaitis piketuotojams nieko gero pažadėti negalėjo. Esą sunkmečiu grąžinti prieš metus buvusius atlyginimus yra nerealu.

„Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje, ekonominė situacija nėra lengva, todėl visiškai nėra galimybių įvykdyti pareigūnų reikalavimų. - sakė ministras.

Pasak ministro R. Palaičio, mažinant finansavimą yra optimizuojami patruliavimo maršrutai, koreguojami pareigūnų darbo grafikai – dedamos visos pastangos, kad policijos darbas atitiktų visuomenės poreikius. „O tai, kad pareigūnai kovoja už savo teises rengdami akcijas, yra normali demokratijos apraiška", - sakė R. Palaitis.


Šiame straipsnyje: policijaakcijaprotestasalgos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių