Quantcast

Prie sostinės savivaldybės protestuos su tramdomaisiais marškiniais

Ketvirtadienį, liepos 9 d., Europos aikštėje rinksis tramdomaisiais marškiniais apsivilkę protestuotojai. Taip jie nori atkreipti dėmesį į savivalę Vilniaus savivaldybėje.

Protestą organizuoja viešoji įstaiga „Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centras“ (VPSR). Vilniaus miesto savivaldybės Taryba ketverius metus skyrė lėšų įstaigos programų įgyvendinimui, tam pritarė Sveikatos ir socialinių reikalų komitetai, tačiau Socialinių reikalų departamento vadovybė nepaisydama to finansavimą nusprendė sustabdyti.

„Socialinių reikalų departamento vadovai nepaiso politinių sprendimų,  savivaliauja ir be jokio paaiškinimo žlugdo modernias paslaugas neįgaliesiems. Taip yra apribojamos  neįgaliųjų gydymosi sąlygos ir teisės integruotis į bendruomenę“, − piktinosi R. Lukošaitytė, pabrėždama, kad nesant tokių specializuotų paslaugų neįgaliesiems, jiems belieka ilgalaikis gydymas ligoninėse arba gyvenimas pensionatuose iki gyvenimo pabaigos, kuris mokesčių mokėtojams kainuoja kur kas brangiau nei ligonių integracija į visuomenę.

Piketo metu vyksiantis teatralizuotas vaidinimas atspindės Vilniaus miesto savivaldybės elgesį bei tokio elgesio pasekmes. Tramdomaisiais marškiniais išsirikiavę protestuojantys vaizduos beviltišką neįgaliųjų padėtį. Organizatoriai tikisi, kad piketo akcija, pavadinta „Taupymui ir žmogaus teisėms  valdžios tramdomieji?” paskatins prabilti ir kitas su panašiu Vilniaus miesto savivaldybės elgesiu susiduriančias organizacijas.

Piketo pradžia – liepos 9 d. 12.45 val Europos aikštėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių