Prie Rusijos ambasados - piketas dėl veiksmų prieš Lietuvos vežėjus ir pienininkus

Penktadienį prie Rusijos ambasados Vilniuje vyks piketas prieš Rusijos veiksmus sugriežtinti muitinės patikrinimo procedūras Lietuvos vežėjams ir draudimą įvežti lietuviškus pieno produktus į Rusiją.

Apie tai pranešė piketą rengiantis teisininko ir politiko Kęstučio Čilinsko vadovaujamas Jungtinis demokratinis judėjimas.

Judėjimas šiuos Rusijos veiksmus teigia vertinantis "ne tik kaip neadekvačias sankcijas pažeidimų padariusiems Lietuvos verslininkams, tačiau kaip Rusijos išpuolį prieš Lietuvos ekonominį saugumą".

„Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) planuojamame pikete Rusijos valdžią bus raginama nutraukti muitinės karą prieš Lietuvą, taip pat būti demokratiška kaimyne ir stabdyti žmogaus teisių gynėjų žudynes", - teigiama pranešime spaudai.

Dėl sugriežtintų muitinės procedūrų keli šimtai Lietuvos krovininių automobilių jau antrą savaitę yra įstrigę Latvijos ir Rusijos pasienyje, eilės ištįsusios keliolika kilometrų.

Rusijos federalinė muitinės tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad yra pasirengusi sušvelninti muitinės procedūras Lietuvos vežėjams mainais į 29 Lietuvos įmonių, kurios kaltinamos nuolatiniais pažeidimais, veiklos apribojimą vežant krovinius į Rusiją.
Tuo metu Rusijos žemės ūkio produkcijos ir maisto produktų kokybės kontrolės tarnyba informavo apie ketinimus siųsti savo inspektorius į Lietuvos pieno perdirbimo įmones, norinčias produkciją eksportuoti į Rusiją. Tarnybos atstovas spaudai Aleksejus Aleksenenka patvirtino, kad keturių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių produkcijos - sūrių, grietinės ir varškės - importas į Rusiją „laikinai apribojamas" nuo rugpjūčio 17 dienos.

Piketas prie Rusijos ambasados numatytas 10 valandą.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių