Prie prezidentūros aidėjo: „Neleiskime žaginti tėvynės“

„Valstybė okupuota iš vidaus“, „partiniai klanai valdo valstybę“, „grąžinkite į postus atleistą FNTT vadovybę“, – į Daukanto aikštėje surengtą mitingą sukviestą minią suvienijo pyktis valdžiai, teisėsaugos institucijoms ir tikėjimas beveik beribe prezidentės Dalios Grybauskaitės galia.

Neapykanta liejosi laisvai

Ant scenos lipę kalbėtojai palietė pačias įvairiausias temas ir problemas. Štai sesuo Nijolė Sadūnaitė ragino atkreipti dėmesį į neva teroristinį aktą Maskvoje planavusios Eglės Kusaitės bylą, o Nacionalinio demokratinio judėjimo atstovas Gediminas Merkys susirinkusiesiems pranešė, kad „mūsų valstybė jau okupuota iš vidaus“.

Minia garsiausiai suūžė, kuomet nuo scenos buvo užsiminta apie kalėjimo grotas. „Žmonės laukia, kada prasidės areštai. Neleiskime žaginti tėvynės. Galiu ir kitaip pasakyti, kaip vienas personažas: “Užteks šioje valstybėje „ravėti šieną“, - šie visuomenininko Audriaus Nako, tinklapio „ekspertai.eu“ įkūrėjo žodžiai labiausiai sudirgino ir sujaudino minią.

Šarūnas Valentinavičius, prisistatęs Nacionalinio Demokratinio Judėjimo atstovu, tiesiog konstatavo, kad „mūsų valstybę užvaldė „valstybininkai“, nuo tribūnos liejosi pyktis nacionalinio transliuotojo pusėn: „Ar leisime „siaurusevičiams“, „miliūtems“ niekinti Lietuvą. „Valstybininkų“ klano pedofilai niekina valstybę“.

Kiek santūriau skambėjo Nepriklausomybės Akto signatarės Nijolės Oželytės žodžiai. Ši miniai prisipažino, jog pasitiki vienintele D. Grybauskaite.

Skelbė kategoriškus reikalavimus

Visuomenininkas Darius Kuolys, pradėdamas ilgą kalbą, akcentavo „tiesos“ ir „laisvės“ vertybes, pagarbą Lietuvos Konstitucijai. Tačiau čia pat, ultimatyviai, savo atstovaujamo visuomeninio sambūrio vardu, prezidentės, Seimo pirmininkės ir premjero pareikalavo grąžinti į pareigas vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atleistus FNTT vadovus.

„Vilniaus diena“ primena, kad FNTT direktoriaus pareigoms užimti turi būti rengiamas konkursas, o galutinį žodį taria vidaus reikalų ministras, savo įsakymų skiriantis FNTT vadovybę. Nei premjeras, nei Seimo pirmininkas, juolab prezidentė pareigūnų skyrimui, sekant įstatymo raide, čia įtakos negali ir neturi turėti.

D. Kuolys kategorišką reikalavimą grąžinti atleistus pareigūnus atgal į darbą miniai paaiškino šitaip: „Atleisti vyrus, kurie konsultuoja ir kolegas užsienyje dėl sudėtingiausių nusikaltimų tik pasakant, kad jie nelabai gražiai pasirodė, mano supratimu, nepadoru.“

D. Kuolys susirinkusiesiems paskelbė, kad būtent buvę FNTT vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas anksčiau yra prisidėję prie Breste, Baltarusijoje, žuvusio VSD pulkininko Vytauto Pociūno bylos tyrimo: „Tirdami šią bylą šie vyrai patys pirmieji atskleidė nepadorius kai kurių VSD pareigūnų darbus“. Jokios oficialios informacijos apie buvusių FNTT vadovų įdirbį ir V. Pociūno byloje nėra, to nėra patvirtinę nei pats V. Gailius, nei V. Giržadas.

Be kita ko, reikalauta kuo skubiau paskelbti politinių partijų ryšius su galimai nusikalstamomis grupuotėmis, paviešinti teisėsaugoje dirbančius pareigūnus, galimai praturtėjusius neteisėtai.

Publika – itin marga

Sambūris prie prezidentūros neapsiėjo be incidentų. Mitingo organizatorius erzino ir pasirodęs ultraradikalas Visvaldas Mažonas su kompanija, ir trumpam pasir0dęs Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs VSD direktorius Mečys Laurinkus. Abu nuo scenos buvo išvadinti „provokatoriais“.

Kaip įprasta, progos pasireklamuoti nepraleido ir kai kurie politikos užribio veikėjai. Čia pat, prie tribūnos, galbūt tikėdamiesi pasisakyti nuo pakylos, būriavosi ir Seimo konservatorių frakcijai priklausantys „talibais“ dėl savo aštrių pasisakymų praminti parlamentarai Saulius Stoma, Aurelija Stancikienė, Naglis Puteikis, taip pat buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Adas

Adas portretas
Kai nusikaltėlis Stoma stoja ginti FNTT vadovų , tai jau tuo viskas pasakyta . Ir dar keletas tokių " pasižymėjusių " , kurie nieko nežino aplinkybių .Tiek Gailius , tiek Giržadas gerai žino už ką atleisti jų netinkamas Snoro bylos tyrimas yra pakankamu pagrindu toliau neleisti jiems dirbti šioje byloje , o nesiskelbti gerai dirbusiais be priekaištų, todėl nereikėtų politikuoti.Savalaikių tyrimo veiksmų neatlikimas byloje padarė milžiniškus nuostolius kreditoriams.

pagarba

pagarba portretas
visiems dalyviams ! Jus JEGA !!!

pilietis

pilietis portretas
Visose valstybes valdymo srityse nebuvo tokios betvarkes prie ankstesniu prezidentu ,kokia yra dabar . ,,
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių