Quantcast

Prie A. Mickevičiaus paminklo paminėtas pirmas antisovietinis mitingas

Juodojo kaspino dieną prie Adomo Mickevičiaus paminklo susirinkę žmonės minėjo 1987 metais rugpjūčio 23-iąją Lietuvos laisvės lygos surengtą pirmąjį viešąjį antisovietinį mitingą. Jame tuomet buvo sakoma tiesa apie Molotovo-Ribentropo paktą. Pasak įvykių liudininkų, kasmet susirinkti yra svarbu, dar svarbiau perduoti žinią jaunajai kartai.

„Man asmeniškai galbūt jau nėra taip svarbu sugrįžti į praeitį, prisiminimus, bet, manyčiau, tai svarbu žmonėms, kurių tuo laiku nebuvo, kurie dar nebuvo gimę“, – sakė Lietuvos laisvės lygos narys Jonas Volungevičius.

Pirmajame antisovietiniame mitinge dalyvavę žmonės sako, kad kasmet į minėjimą susirenka vis mažiau žmonių.

„Tada visi kaip ant sparnų eidavo, visi šypsodavosi, būdavo visiems draugiški“, – prisiminė vilnietė Vida.

„Labai aiškiai pajutau, ką reiškia Lietuva, ką reiškia už ją sirgti. Nebuvo jokios baimės. Atsigręžusi į žmones jų akyse mačiau ryžtą apginti Lietuvą, o dabar tos vienybės labai trūksta, norėtųsi, kad jos būtų daugiau“, – dėstė sostinės gyventoja Kristina.

„Nedaug žmonių buvo suėję, tikriausiai daugelis bijojo ten eiti. Bet gerai, kad tiek atėjo. Tai iš tikrųjų buvo svarbus mitingas, davęs postūmį kitiems vėlesniems visiems politiniams įvykiams“, – kalbėjo disidento A. Terlecko sūnus Gintautas Terleckas.

Prieš 26 metus surengtas mitingas sulaukė atgarsio ir užsienyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių