Prie įvažiavimų į Vilnių jau stovi policijos postai

Trečiadienį įsigaliojus griežtesniam karantinui ir pradėjus taikyti judėjimo tarp savivaldybių ribojimus prie kai kurių įvažiavimų į sostinę jau budi policijos pareigūnai.

Vairuotojai socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi informacija apie tai, kur jau stovi policijos postai. 

Pasak vairuotojų, įvažiavimas ribojamas kelyje Nemenčinė–Vilnius, Molėtų plente link miesto, važiuojant į Vilnių prie Didžiulio ežero, Naujojoje Vilnioje (Pramonės gatvėje), Salininkų žiede link Vilniaus.

Kaip jau rašyta, atsižvelgus į pandemijos situacijos rimtumą ir griežtus karantino apribojimus, Vilniaus savivaldybė nusprendė riboti judėjimą didesniu perimetru ir aplinkui Katedros aikštę.

Prie eglės nebus galima patekti gruodžio 24–27 dienomis ir gruodžio 31 d. (Naujųjų metų naktį). Naujųjų naktį bus atitvertos abi eglės – ir Rotušės, ir Katedros aikštėse.

Policija pratina žmones prie judėjimo ribojimų

Trečiadienį įsigaliojus sugriežtintiems karantino reikalavimams, policija pratina žmones prie judėjimo ribojimų – mobilūs postai gali būti visoje šalyje.

„Jie gali būti įrengti visur – kiekviena apskritis nusprendžia pagal savo galimybes ir taktiką“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Jo teigimu, dabar automobiliai gali būti tikrinami atsitiktinai, tačiau kai kur gali būti stabdoma ir kiekviena važiuojanti mašina.

„Dabar tikrinami pasirinkti automobiliai, bet kažkuriuo laiku gali būti stabdomi ir visi – priklausomai nuo transporto kiekio, srauto. Pagrindinis tikslas – nesudaryti spūsčių darbo laiku“, – teigė policijos atstovas.

Anot jo, pareigūnai automobilius gali tikrinti ir miestų viduje, o mobilūs postai turėtų išlikti ir naktimis.

Tokių priemonių imtasi, kad žmonės įprastų prie judėjimo ribojimų, kai savaitgalį, Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu bus vykdomas masinis tikrinimas.

„Tai daroma tam, kad žmonės jaustų tam tikrą kontrolę, kad šiek tiek įprastų“, – kalbėjo R. Matonis.

Savaitgalį šalyje budės 670 policijos ekipažų, dar 250 ekipažų – įrengtuose kontrolės postuose.

Įprastai, ne švenčių dienomis, budės 750 ekipažų, dar 60 policijos ekipažų dirbs papildomai ir tikrins judėjimo teisėtumą.

Blokavimo postus prie įvažiavimų į miestus policija įrengs šį savaitgalį – nuo gruodžio 18 dienos 13 val. iki gruodžio 20 dienos 21 valandos.

Jie veiks ir Kalėdų laikotarpiu – nuo gruodžio 23 dienos 13 val. iki gruodžio 27 dienos 21 val., Naujųjų metų laikotarpiu – nuo gruodžio 31 dienos 13 val. iki sausio 3 dienos 21 val.

Savivaldybių centrų prieigose įrengtuose postuose bus stebėjimo kameros, statomi draudžiamieji ženklai, dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis.

Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose policijai padės jos rėmėjai, taip pat šauliai ir kitos institucijos.

Judėjimo draudimas tarp savivaldybių įvestas siekiant sumažinti COVID-19 plitimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
su oro balionais nepagaus
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių