Prezidentūros kiemelyje - timborelo, ripka ir paplūdimio tinklinis

Sekmadienį per piet prezidentūros kiemelis virto  milžiniška sporto aikštele. Apie 150 aktyvių sporto dalyvių iš Šiaulių regiono atvyko į sostinę supažindinti vilniečius su unikaliomis neprofesionalaus sporto žaidynėmis, kurių sostine jau po kelių mėnesių virs Šiauliai.

Vilniečiai specialiai prezidentūros kieme įrengtose „sporto kiemeliuose“ galėjo stebėti ir patys išbandyti čiuožimą vasaros slidėmis, išbandyti vaikščiojimą kojūkais, sužaisti šachmatais, šaškėmis, kėgliais, sulošti krepšinį ir išbandyti dar daugelį kitų užsiėmimų. Aktyviausi šventės dalyviai buvo apdovanoti prizais.

5-osios pasaulio žaidynės liepos 5 – 11 d. į Šiaulių regioną turėtų sutraukti dalyvius iš daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Iš viso planuojama sulaukti 5 tūkst. dalyvių iš užsienio, bei dvigubai tiek – neprofesionalaus sporto mėgėjų lietuvaičių. Žaidynių dalyviai demonstruos savo sugebėjimus 41 sporto šakoje, iš jų 28 sporto šakose vyks kova dėl prizų. Visa tai bus derinama su tautiniais šokiais, muzika ir tautiniais žaidimais.

„Tai praktiškai olimpinės žaidynės, tačiau yra skirtos ne profesionalams, o mėgėjams. Mūsų tikslas, kad kuo daugiau žmonių nuo mažylių iki senjorų aktyviai dalyvautų rungtyse. Vyksta jos nuo 1992 m. taip pat kaip ir Olimpinės žaidynės kas keturis metus. Kiekvieną kartą vis kitoje valstybėje. 2008 metais jos buvo surengtos Pietų Korėjoje, 2012 m. vyks Šiauliuose, o dar po keturių metų Indonezijoje, Džakartoje“, - portalui diena.lt pasakojo „5-ųjų TAFISA pasaulio sporto žaidynių visiems Šiauliuose“ direktorius Kęstutis Petraitis.

Propaguoja tautinius žaidimus

Vienas iš esminių TAFISA bruožų – siekis populiarinti nacionalinius, senovinius žaidimus. Pirmiausia šie žaidimai išsiskiria savo paprastumu ir tuo, kad po kelių valandų apmokymu juos gali žaisti kone kiekvienas. Šiauliečiai tokiu žaidimu pasirinko ripką – lietuvišką ritinį. Tas tautinis lietuviškas žaidimas, kurio populiarumą yra pasirengę gaivinti organizatoriai.

„Visi svečiai iš užsienio bei lietuviai turės progos susipažinti ir pasimokyti šio žaidimo. Tam bus surengti specialūs mokymai. Taip pat mokysimės ir kitų valstybių nacionalinių žaidimų“, - teigė K.Petraitis.

Pasak pašnekovo, italai į Šiaulius atsiveš timborelo – senovinį žaidimą, kažkuo panašų į šiuolaikinį tenisą, o olandai demonstruos šokimo su kartimi per upelį sugebėjimus. Vyks ir rungtys su labiau žinomais žaidimais, tokiais kaip ėjimas šiaurietiškomis lazdomis, krepšinys komandose trys prieš trys, bėgimas.

Populiarins Šiaulius ir Lietuvą

„Renginio pristatymas mes surengėme prezidentūros kiemelyje ir tai puikiai demonstruoja, kad TAFISA žaidynės gali vykti ir specialiai tam nepritaikytose erdvėse. Čia svarbiausia aktyvumas ir noras“, - teigė K.Petraitis.

Organizatorių teigimų Šiaulių mieste ir visose šešiose Šiaulių regiono savavaldybėse įvairioms rungtims jau yra rezervuotos visos įmanomos erdvės. Rungtys vyks stadionuose, miesto parkuose, ar atskirose gatvių atkarpose.

Be sporto rungčių žaidynių metu vyks įvairūs socialiniai, švietimo renginiai. K.Petraitis tikino, kad jau yra kuriami Šiaulių, Šiaulių regiono ir visos Lietuvos populiarinimo planai. „Bus specialūs turizmo paketai, ir svečiai, ypač iš tolimų šalių turės progos ne tik dalyvauti žaidynėse, bet ir pakeliauti po Lietuvą, susipažinti su mūsų kultūra, tradicijomis“, - patikino pašnekovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

smagu

smagu portretas
Šaunuoliai šiauliečiai,sėkmės jiems ir gero oro liepos mėnesį
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių