Quantcast

Prestižiniame sostinės grožio salone – grynųjų perteklius, vokeliai ir „nelegalai“

  • Teksto dydis:

Pagal gyventojo raštu pateiktą informaciją Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) patikrino sostinės Gedimino prospekte įsikūrusį grožio saloną ir rado daugybę pažeidimų: pradedant kvito neišavimu, baigiant atlyginimais „vokeliuose“ ir nelegalias darbuotojais. Salono savininkui pradėta administracinė teisena ir gresia didžiulės baudos, skelbiama VMI išplatintame pranešime.

Vilniaus AVMI darbuotojai patikrino grožio salone esantį kompiuterį, kuriame rado juodosios buhalterijos dokumentus - bendrovės pajamų registrus. Šiuose dokumentuose buvo nurodyta, kiek ir kokių paslaugų suteikė grožio salono darbuotojai, kiek buvo gauta pajamų, nurodyti ir darbuotojų darbo užmokesčiai, tačiau šios pajamos nebuvo deklaruotos. Vilniaus AVMI specialistai nustatė, kad net 10 grožio salono darbuotojų gaudavo atlyginimus vokeliuose. Be to, operatyvaus patikrinimo metu buvo aptikti ir du nelegaliai dirbę asmenys.

Vilniaus AVMI specialistai grožio salono kasoje rado ir 695 Lt perteklių. Paaiškėjo, kad iki patikrinimo pradžios buvo aptarnauti 3 klientai, tačiau bendrovės direktorius jų sumokėtų pinigų neapskaitė elektroniniu kasos aparatu (EKA) ir neišrašė jokio apskaitos dokumento.

Operatyvaus patikrinimo metu bendrovė papildomai deklaravo daugiau kaip 74 tūkst. Lt apmokestinamųjų pajamų ir daugiau kaip 15 tūkst. Lt PVM. Už atlyginimus vokeliuose teks ne tik administracinė atsakomybė, bet reikės papildomai sumokėti 60 tūkst. Lt nesumokėtų mokesčių. Už nelegaliai dirbusius darbuotojus įmonės vadovui gali tekti sumokėti iki 20 tūkst. Lt baudų. Vadovui teks atsakyti ir už kasos kvito neišdavimą, taip pat už įtrauktų į apskaitą ir kasoje laikomų pinigų sumų neatitikimą. Aplaidus buhalterinės apskaitos tvarkymas, kai dėl to nesumokama nuo trisdešimties iki penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių dydžio sumos mokesčių, kurie turėjo būti sumokėti pagal įstatymus per tikrinamąjį laikotarpį,  gali užtraukti baudą iki penkių tūkstančių litų.

„Mokesčių inspekcija visada vertina gyventojų pranešimus, o jų liudijimai jau ne kartą padėjo mūsų institucijos specialistams nustatyti sukčiaujančius mokesčių mokėtojus. Ragintume ir kitus gyventojus nelikti abejingus ir informuoti Mokesčių inspekciją apie atlyginimus vokeliuose, nelegalų darbą ar kitus mokestinius pažeidimus“, - sako Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis.NAUJAUSI KOMENTARAI

keista

keista portretas
kokie pavydus zmones skunzdia,kad ir visus tokius sugaudzuis ar nuo to kas pasikeis,padides pensijos, invalidumo ismokos to nebus bus daugiau kelioniu po pasuli aisku tik seimunam

KLAIDOS

KLAIDOS portretas
Išsitaisykit klaidas, net šlykštu skaityti. Ką neturit lietuviško teksto redaktoriaus? ....

kliente

kliente portretas
o nenoretu VMI patikrinti ir likusiu kirpyklu-salonu ? simtu procentu isitikinusi, kad tokie pazeidimai , o gal dar net didesniais mastais, butu ir ten nustatyti. Taiko laukti ir delsti?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių