Quantcast

Premjero patarėjas: A.Zuokas užsiima viešaisiais ryšiais

Iš valstybės per 900 mln. litų prisiteisti siekiančios Vilniaus savivaldybės meras Artūras Zuokas užsiima viešaisiais ryšiais ir taip bylinėjasi su kitais miestais, sako premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius.

„Premjero nuomone, A.Zuokas ne pirmą kartą užuot sprendęs miesto problemas ir tvarkęs miestą, užsiima viešaisiais ryšiais. Valstybė kaip tokia kažkokių ypatingų pinigų neturi, valstybė disponuoja tik mokesčių mokėtojų pinigais. Vadinasi, A.Zuokas bylinėjasi iš esmės su Lietuvos žmonėmis, su mokesčių mokėtojais, su kitais miestais - su Kaunu, Klaipėda, Šiauliais, kuriems irgi reikia ligoninių, paslaugų jų gyventojams“, - BNS premjero poziciją perdavė patarėjas.

Pasak jo, svarstymas didinti, kaip reikalauja sostinės meras, Vilniui skiriamą čia surenkamo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį nuo 40 iki 60 procentų vestų „į kitų miestų skriaudimą“.

Antradienį A.Zuokas dėl šimtus milijonų siekiančių sostinės skolų apkaltino Vyriausybę ir premjerą bei pranešė, jog Vilniaus savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą reikalaudama iš valstybės 939 mln. litų negautų pajamų.

Iš 939 mln. litų siekiančių nuostolių 542 mln. litų esą susidarė dėl nedidinamos GPM dalies ir „Vyriausybės neveiklumo“, 140 mln. litų negauta dėl nepakankamo savivaldybės funkcijų finansavimo, Finansų ministerijai esą netinkamai planuojant 2009-2011 metų pajamas, o 257 mln. litų - dėl esą be pagrindo savivaldybėms priskirtų funkcijų: kompensavimo už lengvatinį keleivių vežimą.

Sostinės valdžia ieškinyje taip pat reikalauja įpareigoti Vyriausybę pateikti Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuriame Vilniui būtų skiriama ne mažesnė kaip 60 proc. GPM dalis. Šiemet, pasak A.Zuoko, į Vilniaus biudžetą patenka tik 40 proc. sostinėje surenkamo GPM.

Jei savivaldybei pavyktų prisiteisti reikalaujamą sumą, anot A.Zuoko, būtų galima suremontuoti per 200 kilometrų miesto gatvių, pastatyti trūkstamus darželius, atpiginti viešojo transporto bilietus, sutvarkyti dviračių infrastruktūrą.


Šiame straipsnyje: Artūras ZuokasGPM

NAUJAUSI KOMENTARAI

Valdas Mikėnas

Valdas Mikėnas portretas
O kiti tegu merdi! Už necentralizuota Lietuva!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių