Quantcast

Premjeras: A.Zuokas siekia nuslėpti „nevisiškai tinkamą“ valdymą

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad iš valstybės per 900 mln. litų prisiteisti siekiančios Vilniaus savivaldybės meras Artūras Zuokas tokiu ieškiniu siekia nuslėpti savo nevisiškai tinkamą valdymą.

„Tikrai nestebina mero žingsniai, kuriais siekiama paprasčiausio viešųjų ryšių efekto ir galbūt šitokiu būdu slepiant ir savo nevisiškai tinkamą miesto reikalų sprendimo aspektą“, - ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministras pirmininkas.

Antradienį A.Zuokas dėl šimtus milijonų siekiančių sostinės skolų apkaltino Vyriausybę ir premjerą bei pranešė, jog Vilniaus savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą reikalaudama iš valstybės 939 mln. litų negautų pajamų.
Anot A.Kubiliaus, jau nuo 1990-ųjų dalis Vilniaus, kaip ir kitų Lietuvos didžiųjų miestų, mokesčių mokėtojų pinigų yra skiriami mažesniems miestams.

„Reikalaujant iš kažko milijardo litų, reikia atsakyti, iš ko tie pinigai gali būti paimti. Nei pati Vyriausybė, nei premjeras, nei finansų ministrė kažkokio stebuklingo pinigų krepšio neturi ir, reikalaujant milijardo litų, reikia suprasti, kad milijardą litų Vilniaus miesto meras nori prisiteisti iš Kauno miesto, iš Šiaulių, iš Panevėžio, iš Gargždų. Galima vardinti visas kitas savivaldybes“, - teigė premjeras.

„Tuo tarpu Vilniaus miesto meras šalia kitų gražių svajonių, kuriomis jis labai dažnai pasižymi, kiek pamename, kūrė Vilniaus miesto savivaldybės taksi, Vilniaus miesto aviacijos linijas. Tai tokios iniciatyvos gimsta tokiose savivaldybėse, tokiuose valdžios koridoriuose, kurie atrodytų nėra linkę labai taupiai skaičiuoti pinigus“, - sakė Vyriausybės vadovas.

Anot A.Zuoko, iš 939 mln. litų siekiančių nuostolių 542 mln. litų esą susidarė dėl nedidinamos gyventojų pajamų dalies ir „Vyriausybės neveiklumo“, 140 mln. litų negauta dėl nepakankamo savivaldybės funkcijų finansavimo, Finansų ministerijai esą netinkamai planuojant 2009-2011 metų pajamas, o 257 mln. litų - dėl esą be pagrindo savivaldybėms priskirtų funkcijų: kompensavimo už lengvatinį keleivių vežimą.

Sostinės valdžia ieškinyje taip pat reikalauja įpareigoti Vyriausybę pateikti Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuriame Vilniui būtų skiriama ne mažesnė kaip 60 proc. GPM dalis. Šiemet, pasak A.Zuoko, į Vilniaus biudžetą patenka tik 40 proc. sostinėje surenkamo GPM.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių