Quantcast

Prekybininkė: dviejų mugių iš eilės Vilniui per daug

Jau vakar sostinėje prasidėjusioje Tautų mugėje žmonių netrūksta. Tik lankytojai, matyt, daugiau ragauja, nei perka.

Žmonės vangiai perka

Praėjusį savaitgalį Vilnius šventė „Sostinės dienas“. Visa aibė prekybininkų buvo nuklojusi Gedimino prospektą. Panašus vaizdas pasitinka ir šį savaitgalį – prospektas baltuoja, geltonuoja nuo palapinių. Žmonių šeštadienį čia taip pat kur kas daugiau nei penktadienį. Tačiau prekybininkai pernelyg nedžiūgauja.

„Net keista, mugė vyksta Vilniuje, tiek žmonių, ir iš kitur atvykusių, bet prekyba prasta, - pečiais traukė vietoje kepamais bulvių traškučiais prekiaujanti moteris. – Matyt, žmonėms pakako praėjusį savaitgalį vykusios mugės, o ir renginių tada buvo daugybė.“

Ne kokia diena ir įstabaus grožio lėlių prekybininkams. Pasak jų, praėjusiais metais buvo geriau. Dabar žmonės ateina, pasimeta, nebežino, kurios iš tų gražiųjų lėlių nori, nulekia prie vieno, paskui jau ir prie kito prekiautojo. Tiesa, kainos šių grožybių ne pačios mažiausios – svyruoja nuo 400 iki 700 litų.

Vaišina bulvių koše

Gedimino prospektas persmelktas ir įvairių jame įsikūrusių virtuvių kvapų. Prisėdus čia pat prie stalo galima sukirsti gana sočius pietus: rūkytų dešrelių su troškintais kopūstais, troškinių, šašlykų, kibinų, čia pat kepamų čeburekų.

Beje, Odminių skvere įsikūrė bulvių turgus. Vidury jo pastatyta ir krosnis, o šalia garuoja originalus Pirmojo pasaulinio karo 500 litrų talpos katilas, kuriame verdama bulvių košė. Jos visą savaitgalį mugės lankytojai galės paragauti nemokamai. Taip pat galima paskanauti ir bulvinių blynų, įdarytų bulvių patiekalų.

Šiame turguje galima įsigyti Lietuvoje išvestų bulvių, tarp jų – ir ypatingo skonio Liepos veislės maistinių bulvių.

Mugėje – rudens gėrybių rojus

Galbūt vilniečius šiek tiek išgąsdino pirmą dienos pusę apniukęs dangus. Ir sinoptikai pranašavo lietų. Vis dėlto Gedimino prospektu šmirinėja tokių, kurie mugėse lankosi kaskart, kaip sakė kalbinta ponia, patinka čia užsukti, nes visko gali įsigyti vienoje vietoje.

„Gedimino prospektas virsta tarsi turgumi. Ir šviežios rūkytos žuvies, ir skanėstų, ir kokį gražų rankų daro kūrinį gali nusipirkti. Man labai patinka. Žinoma, jei vyktų kiekvieną savaitgalį, taptų per daug įprasta, o dabar mielai čia užsuku, - sakė nuolatinė mugių lankytoja ponia Irena ir pridūrė: Pažiūrėkit, kokie baravykai!“
Iš tiesų įspūdingi ir tiek daug! Iš Varėnos rajono atvykę prekybininkai už kilogramą didžiagalvių baravykų prašo 32 litus. Greta jų puikuojasi ir šilbaravykiai bei voveraitės. Gausu mugėje ir uogų – aviečių, šilauogių.

Pramogos: ugnies šou ir bernvakariai

Nenorintys pirkti, išlaidauti, gali užsukti į Vinco Kudirkos aikštę tiesiog pasiklausyti muzikos. Čia pastatytoje scenoje koncertuoja įvairūs kolektyvai.
Šeštadienio vakarą, 20 val., Lukiškių aikštėje pamatysite įspūdingą ugnies reginį – „Ženklai pagal Donelaitį“. Iš medžio ir šiaudų, net šešių metrų ilgio ir tiek pat metrų pločio, čia kuriama Kristijono Donelaičio „Metams“ dedikuota ugnies skulptūra „Sodas“. Vadinamuoju ugnies reginiu ji taps 20.30 val.
Tiesa, Tautų mugėje – ne tik prekybininkai, pirkėjai ir žioplinėtojai. Pasirodo, mugė gali tapti puikia vieta pasilinksminti. Grupelė baltais chalatais vilkinčių vaikinų čia nusprendė švęsti bernvakarį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių